Vali Yiğitbaşı Girişimci Kadınlarla Bir Araya Geldi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Vali Yiğitbaşı Girişimci Kadınlarla Bir Araya Geldi
A
a

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Sayın Kübra Güran Yiğitbaşı, Sandıklı’Da Düzenlenen Ve Devlet Tarafından Verilen Destelerle İş Kuran Girişimci Kadınlar İle Bir Araya Geldi.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Sayın Kübra Güran Yiğitbaşı, Sandıklı’da düzenlenen ve devlet tarafından verilen destelerle iş kuran girişimci kadınlar ile bir araya geldi.
Vali Yiğitbaşı, devlet desteği ile iş kuran, üretim yapan ve istihdam sağlayan kadınların hayallerine kavuşma hikayelerinin anlatıldığı “İlham Veren Öykülerle Kadınlarımız Anlatıyor” programına katıldı. İlçede Orman ve Köy İlişkileri Genel Müdürlüğü (ORKÖY), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve KOSGEB’den aldıkları hibelerle, devletin üretime ve girişimciliğe verdiği destekler ve sunduğu pozitif ayrımcılıklarla korkularını yenerek iş hayatına atılan, kurdukları ve yaptıkları işlerle sosyal ve en önemlisi ekonomik olarak kendi işlerinin patronu olan, üreten ve ürettiren kadınların başarı hikayelerinin anlatıldığı programda ayrıca Afyonkarahisar Orman ve Köy İlişkileri Genel Müdürlüğü (ORKÖY), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) ve KOSGEB İl Müdürleri de yürüttükleri çalışmalar, hibe programları ve projeler hakkında kadınlara bilgilendirmede bulundular.
Programlara Vali Yiğitbaşı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Kübra Teymur, Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat