Sünnetci: “Merdiven Altı Kursların Kapatılması İçin Çalışma Başlatılıyor”

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Sünnetci: “Merdiven Altı Kursların Kapatılması İçin Çalışma Başlatılıyor”
A
a

Afyonkarahisar’Da Özel Eğitim Kurumlarına Yönelik Düzenlenen Toplantıda Konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi, İhbar Halinde Ruhsatsız Faaliyet Gösteren Ve "Merdiven Altı" Kurs Olarak Nitelendirilen Bu Yerlerin Kapatılması İçin İvedilikle İşlemlerin Başlatıldığına Dikkat Çekti.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar’da Özel Eğitim Kurumlarına yönelik düzenlenen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi, ihbar halinde ruhsatsız faaliyet gösteren ve "Merdiven Altı" kurs olarak nitelendirilen bu yerlerin kapatılması için ivedilikle işlemlerin başlatıldığına dikkat çekti.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda Özel Öğretim Kursları bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Sünnetci başkanlığında yapılan toplantıya Özel Öğretim Kurumları Şubesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt Çınar ve Özel Öğretim Kursları müdürleri ve yetkilileri katıldı. Özel Öğretim Kurumları Şubesinden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt Çınar tarafından Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği ile Özel Öğretim Kursları Yönetmeliği iş ve işlemleri hakkında bilgi verildi. Ardından Sünnetci, izinsiz kurs veya eğitim öğretim faaliyetlerinin ihbarı yapılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı tarafından link oluşturulduğunu, ihbar halinde ruhsatsız faaliyet gösteren ve "Merdiven Altı" kurs olarak nitelendirilen bu yerlerin kapatılması için ivedilikle işlemlerin başlatıldığını belirtti. Bu tür faaliyetlerin önlenmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karekod uygulamasına geçildiğini ve Afyonkarahisar’da denetimlerin İçişleri Bakanlığına bağlı birimlerdeki yetkililerle iş birliği içinde yürütüldüğünü kaydetti. Toplantı, iyi dilek ve temenniler ile sona erdi
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi