SGK müjdeledi: O ilaçlar geri ödeme listesine giriyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç SGK müjdeledi: O ilaçlar geri ödeme listesine giriyor!
A
a

2024 yılı Mayıs ayı başında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SGK geri ödeme listesine 79'u yerli üretim olmak üzere toplamda 81 yeni ilacın eklendiğini duyurdu. Bu sayede, birçok önemli hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçlar artık daha uygun fiyatlı hale geldi.

Sütiş Eskişehir

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 79'u yerli üretim olmak üzere 81 ilacın daha Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) geri ödeme listesine alındığını bildirdi.

Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sosyal Güvenlik Kurumumuzun Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesi'nde yapılan düzenleme ile 79'u yerli üretim olmak üzere 81 ilacı daha geri ödeme listesine aldık. İlaçların hastalarımıza şifa olmasını temenni eder, vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dilerim." ifadelerini kullandı.

SGK'nin konuyla ilgili duyurusunda ise bu ilaçlardan birinin kanser, 6'sının diyabet, 11'inin antibiyotik, 4'ünün epilepsi-migren, 2'sinin MS, 1'inin obezite, 2'sinin pulmoner hipertansiyon, 7'sinin alerji ilacı olduğu belirtildi.

Düzenlemenin 5 iş günü sonra yürürlüğe gireceği bildirildi.

Kaynak : ANADOLU AJANSI
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi