Semt Pazarlarında Esnaflar Satışlardan Memnun

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Semt Pazarlarında Esnaflar Satışlardan Memnun
A
a

Afyonkarahisar’Da Kurulan Semt Pazarlarında Esnaflar Satışlardan Memnun Olduğunu İfade Ederken, Vatandaşların Son Haftalarda Kurutmalık Ve Turşuluk Ürünlere Yoğun Talep Gösterdikleri Bunun Yanında Mevsim Meyvelerinin De Satışlarının Hızlı Olduğu Belirtildi.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar’da kurulan semt pazarlarında esnaflar satışlardan memnun olduğunu ifade ederken, vatandaşların son haftalarda kurutmalık ve turşuluk ürünlere yoğun talep gösterdikleri bunun yanında mevsim meyvelerinin de satışlarının hızlı olduğu belirtildi.
Kentte kurulan semt pazarlarında satışlar devam ederken vatandaşların en çok talep gösterdikleri ürünlerin ise domates, patlıcan ve turşuluk salata olduğu kaydedildi. Esnaflar bu yıl vatandaşların kilogram fiyatı 5-10 TL arasında değişen patlıcan ve domatese doyduğunu kaydederken, bunun yanında turşuluk salatanın da fiyatının makul olduğunu dile getirdiler. Pazarda en çok satılan ürünlerin başında gelen patatesin büyüklüğüne göre kilogramının 10-15 TL arasında değiştiği ifade edildi. Mevsim meyvelerinden mandalina ve elmanın da kilogram fiyatın yine 10-20 TL arasında değiştiği kaydedildi. Vatandaşların pazar alışverişlerine genelde öğleden sonra saatlerde çıktıkları ve fiyatların sabah saatlerine göre biraz daha düşük olduğu için alışverişlerini bu saate bıraktıkları kaydedildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi