Özgür Özel seçilince Eskişehir'in havası değişti!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Özgür Özel seçilince Eskişehir'in havası değişti!
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurultayı’nın ikinci turunda 812 oy alan Özgür Özel CHP’nin yeni genel başkanı oldu. CHP Lideri Özel, genel başkan seçilmesinin ardından kahvaltıda 81 ilin il başkanıyla bir araya geldi. Toplantıya CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz da katıldı. Yalaz, kurultay sürecini ve yerel seçimlere olan etkisini değerlendirdi.

Sütiş Eskişehir
CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, 81 il başkanı ile bir araya geldi. CHP İl Başkanı Talat Yalaz, Özel’in ilk il başkanları toplantısında katıldıktan sonra Gazeteci Mustafa Anıl Aksoy’a konuştu. Özgür Özel’in seçilmesinin yeni bir heyecan yarattığını belirten Yalaz, “İnsanların tekrar umudunun yeşerdiğini düşünüyorum. Bu rüzgarla ve motivasyonla yerel seçimlere hazır olacağız” dedi.

ARTIK GÜNDEMİMİZ SEÇİM

Kurultay’ın demokratik ve oldukça coşkulu bir şekilde gerçekleştiğini belirten CHP İl Başkanı Yalaz, “Genel Başkana bütün örgütün ve halkın saygı duyduğunu görüyoruz. Yeni bir heyecan yarattığını, insanların özellikle örgütün daha konsolide olacağını ve yerel seçimlere olumlu yansıyacağını, insanların tekrar umudunun yeşerdiğini düşünüyorum. Ben bu yönde dönüşler alıyorum. Yüzlerce olumlu görüş bildiren geri dönüşler aldık. Bizim için bu saatten sonra ana gündemimiz artık yerel seçimlerdir. Bu rüzgarla birlikte, bu motivasyonla birlikte, genel başkanımızın da desteğiyle bütün örgüt olarak yerel seçimlere hazır ve nazır olacağız. Onun için çalışacağız” ifadelerini kullandı. 

YERELE OLUMLU YANSIR

CHP Lideri Özgür Özel’in ilk toplantısını 81 il başkanıyla yaptığını hatırlatan Yalaz, “Bu, onun örgüte verdiği önemi göstermektedir. Bizim de görüşlerimizi alıp fikirlerimize başvurmuştur. Süreçte de hep bu şekilde devam edeceğini bize belirtmiştir. Özellikle tüzük değişikliği konusunda bizimle birlikte hareket edeceğini, örgütün taleplerine ve görüşlerini dikkate alacağını açıkça belirtmiştir. Sonuç itibariyle çok olumlu bir sürecin başladığını düşünüyorum. Yerel seçimlerde ve sonrasında olumlu yansıyacaktır” şeklinde konuştu. 
*

ESKİ ORTAKLAR NE DEDİ?


KONUŞMAK İÇİN ERKEN

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Ulucan: Özgür Bey’e hayırlı olsun, tebrik ediyoruz. Demokratik bir kongre yaptılar. Daha yeni seçildi ve bir şeyler söylemek için çok erken. Biz kendi partimiz olarak çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam ediyoruz. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyoruz. 

İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İSTERİZ

Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl: Hem CHP için hem de ülkemiz için hayırlı olsun. Sayın Özgür Özel Beyin ittifaka sıcak bakmadığı kanaati bizde var. Bu dönemde bir dirsek teması Özgür Bey’in yönetiminde olmayacak gibi gözüküyor. Saadet Partisi’nin Eskişehir’de bir temsiliyet kabiliyeti bulabilmesi için CHP’yle biz yerelde iş birliği yapmak istiyoruz çok net. Daha önce de ifade etmiştim, 2 tane belediyede bizim adaylarımız desteklenirse biz de Büyükşehir’de CHP’yi destekleriz.  İlçeler bazında söylüyorum. Ayrıca Büyükşehir Meclisi’nde Milli Görüş belediyeciliğinin anlaşılması için 3-4 tane meclis üyemizin olmasını istiyoruz. 

ZAMAN İÇİNDE GÖRECEĞİZ

Gelecek Partisi İl Başkanı Mahir Sayın: CHP’ye hayırlı olsun. Etkisini zaman içinde görmek lazım. Özgür Özel grup başkanvekiliydi. Genel Başkan olarak ne yapacağını görmek lazım. Yerel seçimlerde olumlu ya da olumsuz etkileneceği süreçte göreceğiz. Başarılı olur mu, olmaz mı Özgür Bey’in hamlelerini görmek lazım. Genel Merkezler düzeyinde görüşmeler olabilir ama seçimlere kendimiz gireceğimizle ilgili kararımız var. Ben Özgür Bey’den sonra ittifak olabileceğini çok düşünmüyorum açıkçası. 

İTTİFAK İSİMLERE BAĞLI

DEVA Partisi İl Başkanı Resul Ertürk: CHP ailesine hayırlı olsun. Umarım Türkiye’de de bu değişimin olumlu etkilerini görürüz. Bir değişim olması bekleniyordu. Eskişehir’e de yansımaları mutlaka olacaktır. İl Başkanları toplantımızda Genel Başkanımızın bize ilettiği, Genel Merkezler düzeyinde bir ittifak şu an için söz konusu değil. Ancak yerelde gelişmelere göre değişebilir. Biz şu an hiçbir partiyle görüşme yapmadık, kendi adaylarımızı çıkarmak istiyoruz. Yerelde isimler üzerinden gitmek gerektiğini düşünüyoruz. Kendini halka benimsetmiş isimler ortaya çıkması halinde, o isimler üzerinde görüşme yapabilir. Ama önceliğimiz kendi adaylarımızı çıkarmak. 

GEREKİRSE FEDAKARLIK YAPARIZ

Demokrat Parti İl Başkanı Hüseyin Özcan: Özgür Bey genç bir isim. Netice itibariyle CHP delegesinin teveccühüdür bu. Sandıktan çıkmıştır. Bizim sandıktan çıkan her neticeye, demokrasiye inanmış insanlar olarak saygımız vardır. Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Genel Merkezler ittifak konusunda ne düşünür bilmiyorum ama şu an bir ittifakın söz konusu olmadığını biliyoruz. Yerel seçimlerde biz de adaylarımızı çıkaracağız. Görüşmeler muhakkak olur. Burada maksat AKP’nin eline belediyeleri vermemektir. Bunun için de zamanı gelir, Eskişehir’in merkezi için fedakarlık yapmak gerekirse fedakarlığımızı yaparız. Özgür Bey’in gençliği ve dinamizmi önemlidir. Tabandan da gereken desteği alarak başarılı işler yapar diye düşünüyorum.
Kaynak : M. Anıl Aksoy
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi