Odunpazarı, Türkiye’ye örnek oldu!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Odunpazarı, Türkiye’ye örnek oldu!
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, 2015 yılından itibaren kullandığı Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) ile tüm Türkiye’ye örnek oldu. Odunpazarı Belediyesi’nin 5 yıl önce kullanmaya başladığı çevre dostu EBYS, artık diğer belediyeler tarafından da kullanılacak.

Sütiş Eskişehir

Eskişehir haberleri

Odunpazarı Belediyesi’nin yazışmalar sırasında harcanan emeği, zamanı ve kırtasiye maliyetlerini en aza indirmek içim 2015 yılında kullanmaya başladığı Elektronik Belge Yönetim Sistemini (EBYS)  artık Türkiye’deki tüm belediyeler tarafından kullanılacak. Çevre dostu uygulama ile diğer belediyelere örnek olan Odunpazarı Belediyesi, 5 yıl boyunca EBYS uygulaması ile yaklaşık 338 adet ağaç, 1.681.837 kgLt su kurtardı. Ayrıca 6.727 ton atık, 95.304 ton karbonmonoksitin üretilmesi engellendi. Kurumsal iletişimin tamamen ağ üzerinde sürdüğü EBYS sayesinde evrakların kaybolması önlenerek dijital bir arşiv de oluşturuldu.
 
Teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve bu konuda büyük bir altyapıya sahip olduklarını belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, EBYS sayesinde hem yazışmaların elektronik ortamda yapıldığını söyledi. Böylece şeffaf belediyecilik ilkelerini daha iyi bir biçimde uygulandığına dikkat çeken Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi, EBYS kullanımı ile diğer belediyelere örnek oldu. Biz, gerçekleştiğimiz proje ve çalışmalar ile öncü belediye olmaya devam edeceğiz” dedi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Çevreden birisi 21 Eylül 2020 09:15

Geri dönüşümüde bu gözle değerlendirip, çevre temizliğine katkı sağlayacak taşıyıcı güçleri harekete geçirmeli inşaat attıklarının üzeri yapılan binaların bahçelerine atılan toprağın altında kalmamalı.Bunlar devede kulak şeyler değildir. Kazım bey çevreyi adan z ye iyi yorumlayacak teknik elamanları devreye almalı çevrede kalan her çop insan bağışıklığını düşmanı bakteri laynağı

1 4 Cevap Yaz
Çevreden birisi 21 Eylül 2020 00:39

Geri dönüşümüde bu gözle değerlendirip, çevre temizliğine katkı sağlayacak taşıyıcı güçleri harekete geçirmeli inşaat attıklarının üzeri yapılan binaların bahçelerine atılan toprağın altında kalmamalı.Bunlar devede kulak şeyler değildir. Kazım bey çevreyi adan z ye iyi yorumlayacak teknik elamanları devreye almalı

2 4 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi