Ocak Partisi Eskişehir'de herkesi çağırdı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Ocak Partisi Eskişehir'de herkesi çağırdı
A
a

​Ocak Partisi Eskişehir İl Başkanı Sezgin Kocabay, ES TV’de katıldığı “Ekstra Gündem” programında parti çalışmalarını anlattı. Kocabay; “Toplumun her kesimini kucaklayan bir partiyiz” dedi.

Sütiş Eskişehir
Ocak Partisi Eskişehir İl Başkanı Sezgin Kocabay, ES TV’de yayınlanan “Ekstra Gündem” programında Gazeteci Sedat Aydoğan’ın sorularını yanıtladı.

Osmanlı Ocakları olarak devam eden sivil toplum hareketinin siyasallaşma sürecine girdiğini ve partilerinin 6 ay önce kurulduğunu anlatan İl Başkanı Kocabay; “Önümüzdeki yerel seçimlere büyük bir şevkle hazırlanıyoruz. Partilileşme çalışmalarımız çok hızlı bir şekilde devam ediyor. İlçe ve daha sonraki il kongremizle birlikte Genel Başkanımız Kadir Canpolat’ın liderliğinde yeni bir paradigma açıyoruz. Türk siyasetinde yeni bir soluk olacağız” dedi.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK

Arkasında sermaye desteği olmayan bir parti olduklarını söyleyen İl Başkanı Kocabay; “Biz kimseyi ayrıştırmıyoruz. Kutuplaştırıcı söylemleri olmayan, sağ-sol söylemleri olmayan, Türkiye Cumhuriyetinde yaşayan herkese kapısı açık olan bir partiyiz. Biz toplumun tümünü kucaklıyoruz. Bütün düşüncelere, bütün inançlara saygı ve eşitlik çerçevesinde söz hakkı tanıyan bir partiyiz. İnşallah bunu vatandaşımızın onayına sunacağız” dedi.

YEREL SEÇİM HAZIRLIKLARI

Ocak Partisi İl Başkanı Kocabay, daha sonra partisinin yerel seçim hazırlıklarına değinerek şehir gündemini yorumladı. Ülkede yaşanan muhalefet sorunun Eskişehir’de de yaşandığını belirten Kocabay; “CHP’de yeni seçilen genel başkanla birlikte dengeler nasıl olur bilinmez. Sayın Ahmet Ataç bu noktada kolay seçim kazanan isim olarak ortaya çıkıyor. Kendisinin sokakta, mahallede her yer de izi var. İYİ Parti’nin seçmeni sosyal demokrat bir anlayışa sahip. AK Parti’ye oy vermektense CHP ya da MHP’ye oy vermeyi daha evla bulurlar. AK Parti’de Nebi Hatipoğlu ve Celalettin Kesikbaş’ın adı geçiyor. Bu noktada Eskişehir’de yüzde 16, yüzde 17 oranında kaygan bir oy var. Her tarafa geçebilecek bir oy oranı bu. Geçmişte bu oyları bazı vakıf ve derneklerin harekete geçirdiği söyleniyordu. Ancak şimdi öyle değil. Siyaseti artık bir iki dernek belirlemeyecek bu artık tabana yayılacak. Bu stratejiyi kim görür uygularsa, bu seçmene ulaşmayı başarırsa Eskişehir’de kazanan aday o olur!” diye konuştu.

İl Başkanı Kocabay, partilerinin yerel seçimde ittifak yapabileceğini de belirterek bu noktada yapılacak olan görüşmelerin partinin kararlarına etki edeceğini de sözlerine ekledi.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi