Nebi Hatipoğlu'ndan flaş hamle: AK Parti'ye geldi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Nebi Hatipoğlu'ndan flaş hamle: AK Parti'ye geldi!
A
a

İYİ Parti’den istifa eden ve bugün AK Parti’ye katılması beklenen Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, parti genel merkezine geldi.

Sütiş Eskişehir
İYİ Parti’den istifa eden ve bugün AK Parti’ye katılması beklenen Nebi Hatipoğlu, parti genel merkezine geldi.

AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, Es Group muhabirine yaptığı açıklamada, Milletvekili Nebi Hatipoğlu ile an itibarıyla parti genel merkezinde birlikte olduklarını söyledi.

Hatipoğlu’nun AK Parti’ye geçişinin bugün gerçekleşeceğini ifade eden Reyhan, “Prosedür işlemlerini genel merkez yapıyor. Bu süreci Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ekibi şu anda ayarlıyor. MKYK’da mı yoksa parti genel merkezinde mi prosedür olacak birazdan netlik kazanacak” dedi.

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Ali Demirel de kısa süre sonra başlayacak MKYK toplantısında Nebi Hatipoğlu’nun AK Parti’ye geçişinin gerçekleşeceğini ve bunun duyurulacağını kaydetti.

Öte yandan, Hatipoğlu'nun AK Parti'ye geçişi gerçekleşti. Hatipoğlu'na rozetini, başkanlığını yaptığı MKYK toplantısında bizzat Recep Tayyip Erdoğan taktı.

"Siyaseti iş olarak yapanlar" demişti

 ESTV ekranlarında milletvekili seçilmeden önce Hakkı Sağlam’ın, “Tarihe kayıt düşmek için soruyorum, 14 Mayıs seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden seçilir, AK Parti yine hükümet olursa, İYİ Parti muhalefette kalırsa AK Parti’ye geçer misiniz?” sorusuna Nebi Hatipoğlu’nun 4 Mayıs’ta verdiği, “Tabii ki geçmem. Ne işim var. Türkiye’de iki tip siyasetçi var. Biri siyaseti iş olarak yapanlar, biri de hizmet olarak yapanlar. Biz siyaseti hizmet olarak yapacağız. Allah da bize siyaseti iş olarak yaptırmayı nasip etmesin. Bindiğim araçtan inmem” yanıtı sosyal medya ve yaygın medyada önemli bir tartışma konusu oldu.
Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Orhan 8 Kasım 2023 09:55

GÜZEL BİR İŞ BAĞLANTISI OLMUŞ PARA NELERE KADİRSİN YA

0 1 Cevap Yaz
Bulent 8 Kasım 2023 00:59

Tam yakışanı yapmış!

0 2 Cevap Yaz
Bahadır 7 Kasım 2023 22:25

Satın alınan alınana kesmece bunlar atalarımız güzel döylemiş

1 1 Cevap Yaz
İsmail Nediyeyimki 7 Kasım 2023 15:55

Çok yazık!

1 7 Cevap Yaz
önce ilke 7 Kasım 2023 15:54

para teşvik ne ararsan orada

1 6 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi