Nebi Hatipoğlu Eskişehir'deki seçim vaadini gerçekleştirdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Nebi Hatipoğlu Eskişehir'deki seçim vaadini gerçekleştirdi
A
a

Eskişehir AK Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun seçim öncesi verdiği vaadini gerçekleştirdi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir AK Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun seçim öncesi vaatlerinden olan Aşevlerinden ilki Emek Mahallesi İlbey Sokakta açıldı.
 
Eskişehir'de aşevinin açılışı dolayısıyla düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın, AK Parti MKYK Üyesi Ali Demirel, milletvekili Ayşen Gürcan ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

"ESKİŞEHİR AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİ İLE TANIŞIYOR"

Açılışta konuşan Milletvekili Nebi Hatipoğlu, “Seçim vaatlerimizden olan aşevlerinden ilkinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Kurduğumuz Eskişehir Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği aracılığıyla bu hizmeti sürdüreceğiz. Ben milletvekili maaşımı buraya bağışlıyorum, tabi ki sadece milletvekili maaşının yetmesi mümkün değil, eş, dost ve hayırseverlerin destekleriyle bu hizmeti yaşatacağız. Yardımlaşma ve dayanışma bizim kültürümüzde var. Bizim yaptığımız aşevine karşı çıkanları anlayamıyorum, karşı çıkanların akli melekelerinden şüphe ederim. Emek mahallesindeki aşevinden şimdilik 300 kişiye yemek dağıtacağız, buranın kapasitesi 1000 kişilik, bu rakama doğru ilerleyeceğiz” dedi. Hatipoğlu önümüzdeki süreçte Çamlıca mahallesinde de bir aşevi açacaklarını belirtti.
Törende konuşan milletvekili Ayşen Gürcan da, açılan aşevinin ihtiyacı olanların ihtiyacını gidereceğini, kadim kültürümüzde vakıf geleneğinin var olduğunu söyledi. Gürcan,  yerel seçimleri hatırlatarak seneye bu günlerde çok iyi çalışmaların olacağını kaydederek, Eskişehir’in AK Parti belediyeciliği ile tanışacağını ifade etti. Gürcan, aşevinin açılışına öncü olan milletvekili Nebi Hatipoğlu ve ailesine teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Basri Yalçın ise Eskişehir’e böyle bir hizmet yapılmasından dolayı çok memnun olduğunu ifade ederek, “ Türk-İslam toplumunda toplumsal dayanışmanın önemli bir yeri vardır. Bunların devamı olacaktır, Eskişehir’e hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Açılış kurdelesi Nebi Hatipoğlu ve törene katılanlar tarafından kesilerek aşevi gezildi.

Aşevinin açılışına ayrıca, Hatipoğlu ailesi, Eskişehir AK Parti Belediye Başkan aday adayları Murat Özcan, Süleyman Ekşi, Ahmet Sivri, Erkan Koca, AK Parti İl Başkanı Süleyman Reyhan, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sarıcakaya Belediye Başkanı Hüseyin Çam, Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Akgün, Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp, Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Turgut da katıldı. Açılış sonrası katılanlara yemek ikramı yapıldı.
 
 
1000
icon
mensch 3 Aralık 2023 02:58

insanların sefalete düşürüldüğünün tipik bir göstergesi

0 0 Cevap Yaz
Ccc 2 Aralık 2023 15:37

Kimin oyu ile geldin ne yüzle açıyorsun

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi