Milyonları ilgilendiren tazminat yine gündemde

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Milyonları ilgilendiren tazminat yine gündemde
A
a

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı canlı yayında kıdem tazminatıyla ilgili yaşanan sorunlara değindi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kıdem tazminatına ilişkin, "Maalesef çok ciddi problemler de var. Ödenmeme meseleleri var. Başka sıkıntılar var. Oluşturduğu bir belirsizlik var" dedi.

Sütiş Eskişehir
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kıdem tazminatına ilişkin, "Maalesef çok ciddi problemler de var. Ödenmeme meseleleri var. Başka sıkıntılar var. Oluşturduğu bir belirsizlik var" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı canlı yayında kıdem tazminatıyla ilgili yaşanan sorunlara değindi.

"Kıdem tazminatında maalesef çok ciddi problemler de var"

Yılmaz, şöyle konuştu:

"Burada hükümetlerimizin yaklaşımı şu. İşçi kesiminin temsilcileriyle, istişare içinde bu işi sonuçlandırmak. Yani tek yanlı bir çözüm dayatmak değil. Çözülmesi gereken bir mesele mi? Evet öyle. Ama bunu istişarelerle, işçi ve işveren dengesi içinde ve özellikle işçi kesiminin temsilcileri, sendikalarla istişare içinde bu konuya yaklaşmak. Kıdem tazminatında maalesef çok ciddi problemler de var. Ödenmeme meseleleri var. Başka sıkıntılar var. Oluşturduğu bir belirsizlik var. Özellikle iş dünyası firmaları üzerinde. Dolayısıyla bir dönem bir fon oluşturup bununla bu problemi çözme gibi bir yaklaşım vardı. Dolayısıyla bunlar önümüzdeki dönemde yine Türkiye'nin gündemde olan konuları olacak."
Kaynak : Duhan Berk Ötsukarcı
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi