Mevsimlik Tarım İşçileri İle İlgili Alınacak Tedbirlere Yönelik Toplantı Gerçekleştirildi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Mevsimlik Tarım İşçileri İle İlgili Alınacak Tedbirlere Yönelik Toplantı Gerçekleştirildi
A
a

Osmaneli İlçesinde Başka İl Ve İlçelerden Gelen Mevsimlik Tarım İşçileri İle İlgili Alınacak Tedbirlere Yönelik Toplantı Gerçekleştirildi.

Sütiş Eskişehir
Bilecik’in Osmaneli ilçesinde başka il ve ilçelerden gelen mevsimlik tarım işçileri ile ilgili alınacak tedbirlere yönelik toplantı gerçekleştirildi.
Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Kaymakam Yüksel Ünal, yaz tarım sezonunun başlaması nedeniyle farklı illerden ilçeye gelen mevsimlik tarım işçilerinin eğitim, sağlık, güvenlik ve sosyal faaliyetleriyle işçilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması hususlarında ilgili kurumlara görevler düştüğünü anlattı. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Ünal, "İlçemizde genellikle köylerde bulunan mevsimlik tarım işçileri geçici yerleşim yerine dair sorunların kaymakamlığımız koordinesinde ilgili kurum ve kuruluşlarla birlikte çözüme ulaştırmak için hep birlikte gayret sarf edilecektir. İlgili kurum müdürlerinin üzerlerine düşen görevlerle ilgili olarak istişarede bulunarak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Düzenlenen toplantıya konu ile ilgili kurum müdürleri katıldı.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi