Kredi kartında yeni faizler can yakacak!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kredi kartında yeni faizler can yakacak!
A
a

Merkez Bankası'nın 5 puanlık faiz artışı kredi kartı kullananları vuracak. İşte faiz artışının ardından değişen kredi kartı faiz oranları...

Sütiş Eskişehir
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faizdeki 5 puanlık artışının ardından kredi kartı kullananları olumsuz etkileyecek haber geldi. Faizdeki artışla birlikte kredi kartı ve ticari kredi faiz oranları yükselecek. İşte ayrıntılarıyla 1 Kasım'dan itibaren geçerli olacak faiz oranları...

TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) politika faizini beklentilere paralel 5 puan artışla yüzde 35'e çıkardı. Faizdeki artışla birlikte kredi kartı ve ticari kredi faizlerinde üst limitler değişecek.
 
Kredi kartı faizlerinde belirleyici olan referans faiz oranı faiz artışının ardından yüzde 3,16’ya yükselecek. Kredi kartı için aylık azami akdi faiz oranı yüzde 3,26'dan yüzde 3,71'e, aylık gecikme faizi de yüzde 3,56'dan yüzde 4,01'e yükselecek. Nakit çekimde faiz aylıkta yüzde 4,02'den yüzde 4,47'ye yükselecek.

Ticari kredi faizlerinde üst limit, 1,8’lik kat sayıya göre yüzde 69,3'ten yüzde 83’e yükselecek. İhracat ve yatırım kredileri için üst sınır yıllık yüzde 53,9'dan yüzde 64,5'e çıkacak.

NE ZAMAN GEÇERLİ OLACAK?

Kredi kartı ve ticari kredilerdeki yeni faiz oranları 1 Kasım'dan itibaren yürürlüğe girecek. 1 Kasım'a kadar yapılacak işlemlerde şu anki oranlar geçerli olacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi