Kazım Kurt: "Nebi Hatipoğlu'nu tepe tepe kullanın"

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kazım Kurt: "Nebi Hatipoğlu'nu tepe tepe kullanın"
A
a

Odunpazarı Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantıları 20’nci birleşim 1’inci Oturumu Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleştirildi. AK Partili üyenin ‘CHP’de değişen bir şey yok’ ifadesine yanıt veren Başkan Kurt, “Genel başkanımızı değiştirebilme becerisini sağlayabilmiş bir partiyiz. Sizin eleştirmeniz değil, ders almanız gerekir” dedi.

Sütiş Eskişehir
Odunpazarı Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda görüşülen 3 gündem maddesinin 2’si oy birliğiyle kabul edilirken gündemin 3. maddesi olan 71 Evler, 75. Yıl ve Kanlıpınar Mahallelerinin bir kısmını kapsayan yaklaşık 925 hektar büyüklüğündeki alanda yapılan 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planına ilişkin İmar Komisyon Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.
 

PM’DE NEDEN ESKİŞEHİRLİ YOK?

 Gündem maddelerinin oylanmasının ardından gündem dışı söz alan AK Partili bir meclis üyesi, CHP’nin olağan kurultayı sonucundan Özgür Özel’in genel başkan seçilmesi ile ilgili olarak, “Burada sormam gereken konu şudur: Genel başkan değişikliği dışında herhangi bir şeyin değişmediğini gördük. Yakın yönetimler görev almış. Selam verdikleri kişilere de bakarak CHP zihniyetinde bir şey değişmediğini görüyoruz. 3 merkez belediye ve 3 milletvekilinin olduğu bir yerde PM’de herhangi bir Eskişehirli siyasetçiye rastlayamadık. Bu özellikle alınan bir karar mıdır” diye sordu.
 

TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİK

 AK Partili Meclis Üyesinin sorusuna yanıt veren Başkan Kurt, “Ben CHP’li bir belediye başkanı olarak, demokrasiyi sonuna kadar önemsemiş, içine sindirmiş, her ne kadar burun bükseniz de bunu bütün dünyaya göstermiş bir partiyiz. Genel başkanımızı değiştirebilme yeteneğini ve becerisini sağlayabilmiş bir partiyiz. Türkiye’de hiçbir partide teklif dahi edilemezken CHP’de biz değiştirdik. Seçimleri kaybeden genel başkanımızın da bu sonucu demokratik bir biçimde içine sindirmesi gayet doğal. Buralardan sizin ders almanız gerekir, bizieleştirmeye kalkmamanız gerekir. Sizde aday çıkmıyor ki. Aday çıkmadığı için siz o işi bilmiyorsunuz siz.Partimizin genel başkanının değişmesi en önemli olaylardan birisidir” dedi.
 

CUMHURBAŞKANI TEBRİK BİLE ETMEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel’i tebrik etmek yerine eleştirmeye başladığını söyleyen Başkan Kurt, “100 yıllık bir partide 8. Genel başkanın seçilmiş olması, değiştirilmiş olması bence Türkiye’de hepimizin temsilcisi olması gereken Sayın Cumhurbaşkanının da en azından bir tebrikine, kutlamasına vesile olması gerekirdi. Ama ne yazık ki onu da yapamadı. Tersine, saldırıya başladı daha ilk günden. Daha mazbatayı almadan nasıl tahrik ederim, nasıl saldırırım, yüzde 50-50 bölünmeyi nasıl kavgaya dönüştürürüm politikasını tekrar ortaya koydu. Siz de bunu yapmayın. İşe böyle bakmayalım. Sayın Cumhurbaşkanından tüm dünyanın beklentisi oydu. CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel’e bir kutlama mesajı göndermesi gerekirdi. Hepimizin cumhurbaşkanı olması nedeniyle.Bence zorunluydu ama onu bile yapamadı. Ama şu bir gerçek, Sayın Cumhurbaşkanı için kabuslu günler başladı, hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
 

AK PARTİYE ‘TEK LİSTE’ ELEŞTİRİSİ

 CHP’nin Parti Meclisi’nde Eskişehir’den hiçbir ismin yer alamamasını değerlendiren Başkan Kurt, “CHP değişecek, Türkiye değişecek. Biz buna inanarak başladık ve bu olumlu değişimi sağlamış olduk. Eskişehir’den neden Parti Meclisi’nde insan yok? Seçilemediler. Burada alınacak bir şey yok. Biz sizin gibi tek liste yapıp da vermiyoruz. Bin 360 tane kurultay delegesi oradaki 60 kişiyi tek tek işaretliyor. Eskişehirli adaylarımız kazanamadılar maalesef” ifadelerini kullandı.
 

TEPE TEPE KULLANIN

 Son olarak AK Parti’ye katılan Milletvekili Nebi Hatipoğlu konusunda AK Partili Meclis üyesinin yorumu üzerine konuşan Kurt, “Nebi Hatipoğlu ile ilgili bir şey dememe gerek yok. Hayırlı olsun, tepe tepe kullanın” dedi. Bir sonraki meclisin 1 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’de yapılması kararlaştırıldı
Kaynak : M. Anıl Aksoy
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi