İscehisarlı Kadınlar Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Yetiştirecek

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç İscehisarlı Kadınlar Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler Yetiştirecek
A
a

İscehisar İlçesinde Kadınların Ekinezya, Melissa Otu Ve Adaçayı Gibi Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştirmesi İçin Harekete Geçildi.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde kadınların ekinezya, melissa otu ve adaçayı gibi tıbbi aromatik bitkiler yetiştirmesi için harekete geçildi.
‘Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor’ programı ile İscehisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kekik Kokan Topraklar Projesi devam ediyor. Proje çerçevesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürü Buğra Eberliköse , ziraat mühendisi Medine Kurun ile kadın üreticiler ve üniversite öğrencileriyle birlikte İzmir Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne teknik gezi düzenlendi. Gezi çerçevesinde kekik başta olmak üzere ekinezya, melissa otu, tıbbi adaçayı gibi tıbbi aromatik bitkilerin yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgiler elde edildi. Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile birlikte yürütülecek olan proje ile ilçedeki kadınlarının tıbbi aromatik bitkiler ile ilgili bilgi sahibi olması ve yetiştiricilik sayesinde ek gelir elde edip aile bütçesine katkı sunmaları hedefleniyor.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat