Eskişehirspor camiasını birleştirecek gelişme

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirspor camiasını birleştirecek gelişme
A
a

Eskişehirspor'un Sincan deplasmanında aldığı beraberliğin ardından Teknik Direktör Levent Kartop, ESTV yorumcusu ve Sonhaber Gazetesi muhabiri Aytaç Ersoy’a hak etmediği bir tepki göstermişti. Kartop dün tesislerde yerel basın mensuplarının yanına gidip herkes ile tek tek tokalaşıp ‘Kusura bakmayın’ dedi.

Sütiş Eskişehir
Geride bıraktığımız pazar günü Ankara’da oynanan Sincan Belediyespor-Eskişehirspor maçının ardından Es Es’in Teknik Direktörü Levent Kartop, maç sonunda kendisiyle röportaj yapmak isteyen ESTV yorumcusu ve Sonhaber Gazetesi spor muhabiri Aytaç Ersoy’a tepki göstererek tepkileri üzerine çekmişti. Skorun gerginliğiyle sinirlerine hakim olamadığını belirten Kartop, ‘Kusura bakmayın’ diyerek aradaki buzları eritti.

Kendi açımdan doğru olmadı

Basın mensuplarının yanına gelen Kartop, “Tek amacımız var burada, Eskişehirspor’un bir üst lige çıkması. Bizlerin de hatası oldu. Maçtan sonra hararetim yüksekti. Benim sinirim maçaydı. Takım olarak kötüydük, ben de dahil. Kardeşimiz yazabilir, basın mensubu. O da gördüğünü yazacak. Bu durum kendi açımdan doğru olmadı. O sinirle ağzımdan çıktı. Ama birden basına yansıtılması beni de üzdü. Hepinizin yanında arkadaşımıza ‘kusura bakmasın’ diyorum. Dediğim gibi burada tek menfaat şampiyonluk. Herkesin bizim yanımızda olması gerekiyor. Bu takım BAL’a yakışmıyor” dedi.

Bizler aynı gemideyiz

Gazeteci Aytaç Ersoy ise, “Bizim takıldığımız konu art niyet aramanız ve şampiyonluğu istemediğimizi lanse etmeniz. Benim en üzüldüğüm durum buydu. Biz yerel basın olarak her zaman Eskişehirspor’un yanındayız.  Bizler aynı gemideyiz, burada kalbi farklı atan insan yok” dedi. Kartop, Ersoy ile tokalaştı ve buzlar eridi. Teknik adam tek tek tüm basın mensuplarının elini sıktı.

Buradaki kimse art niyetli değil

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri ise, “Eskişehirspor’da yıllardan beri gelen bir kaybedilmişlik ve son dakika gelen mağlubiyetler var. Diyorlar ya bazen sevinç bazen keder diye, bizde çoğunlukla keder var... Yani hocam baktığın zaman senin bu duygu yoğunluğun bizde biraz daha fazla aslında. Üzerine yönetimin de farklı açıklamalar yapması camiada bu gerginliği tırmandırdı. Aslında sükunetle kapatılacak bir konuydu. Daha sonrasında devam edildi devam edilmesi taraftarı da işin içine çoktu. Bizde işlerin daha fazla büyümemesi adına oturduk ve senin ve takımımızın daha fazla yıpranmaması adına bugün burada sağ olsun Eskişehir basını ile bir araya geldik. Buradaki hiç kimse Eskişehirspor’un art niyetine olacak bir şey yapmak istemez. Ben buradaki herkesi çocukluğumdan beri tanırım. Basının görevi haber yapmak o yüzden alınganlık yapmayalım. Birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Herkes sadece işine odaklanmalı. Hak ettiğimiz şampiyonluğu sezon sonu yakalamak tek gayemiz” dedi.

Kenetlenmek gerekiyor

Gazeteciler daha sonra tesislerde Kulüp Başkanı Erkan Koca ve Başkanvekili Özgür Marankoz ile görüştü. Son günlerde süre gelen sorunlar açıkça konuşuldu. Eskişehirspor’un şampiyonluğu için herkesin kenetlenmesi gerektiği ifade edildi.
Kaynak : MUHABİR - AYTAÇ ERSOY
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi