Eskişehirlileri rahatsız eden görüntü artık son bulsun!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirlileri rahatsız eden görüntü artık son bulsun!
A
a

CHP Eskişehir Milletvekili Süllü, TCDD Eskişehir Tren Garı Otoparkının ücretli olması ve gelirinin Eskişehir Demirspor Kulübü yerine Ankara Demirspor Kulübü’ne aktarılmasının gerekçesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu’na sordu. Otopark girişinde Ankara Demirspor Kulübü logosu olması ise Eskişehirlileri rahatsız eden bir başka konu oldu.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
CHP Eskişehir Milletvekili Süllü, TCDD Eskişehir Tren Garı Otoparkının ücretli olması ve gelirinin Eskişehir Demirspor Kulübü yerine Ankara Demirspor Kulübü’ne aktarılmasının gerekçesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu’na sordu. 

Şehirden tepki var

Jale Nur Süllü, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergesinde Eskişehirlilerden toplanan otopark ücretlerinin Ankara Demirspor Kulübü’ne aktarıldığının ortaya çıkmasının kentte ve spor camiasında haklı olarak tepkiyle karşılandığını ifade etti. TCDD Genel Müdürlüğü’nün sportif alandaki faaliyetlerine 1930 yılında Eskişehir Demirspor Kulübü’nün kurulmasıyla başladığı kaydedilen önergede, Eskişehir’in ardından daha sonraki yıllarda aralarında Ankara’nın da bulunduğu illerde Demirspor adı altında kulüplerin kurulduğuna dikkat çekildi. 

Eskişehir Demirspor’a aktarılsın

TCDD Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Garı ile ESPARK AVM arasındaki alanda bulunan otoparkın ilk açıldığında ücretsiz olarak hizmet verdiğini ve yolculara rahatlık sağladığını ifade eden Süllü, ilerleyen dönemde, otoparkın “Ankara Demirspor Kulübü İktisadi İşletmesi” olarak “VAK-DES Otopark” adıyla ücretli hizmete dönüştürülmesinin tepkiyle karşılandığını belirtti. 

Ne kadarı aktarılıyor?

Otopark gelirlerinin Eskişehir Demirspor Kulübü yerine Ankara Demirspor Kulübü’ne aktarılmasının gerekçesini ve kararın hangi değerlendirmeler sonrasında alındığını da soran Süllü, bugüne kadar toplam ne kadar otopark geliri toplandığını ve toplanan gelirin ne kadarının Ankara Demirspor Kulübü’ne aktarıldığı sorusuna da yanıt istedi. 

Başka illerde bu halde mi?

Eskişehir VAK-DES Otopark gelirinin dışında, Ankara Demirspor Kulübü’ne otopark geliri aktarılan başka il veya illerin olup olmadığını da soran Süllü, otoparkın ücretsiz olması veya otopark gelirlerinin Eskişehir Demirspor Kulübü bütçesine aktarılması yönünde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na çağrıda bulundu.
 
Kaynak : Ahmet Deniz Canoruç
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi