Eskişehirli esnaf merakla bekliyor: Ne zaman yapılacak?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehirli esnaf merakla bekliyor: Ne zaman yapılacak?
A
a

Kurtuluş Pazar Yerinde tezgah açan esnaf sıfırın altındaki hava sıcaklığında kendi yöntemleriyle ısınmaya çalıştı. Çamaşır makinesi tamburundan yaptıkları sobalarda ahşap ve plastik kasaları yakıp ısınmaya çalışan esnaf bir an önce kapalı pazar yerinin yapılmasını istiyor.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir'de Kurtuluş Mahallesi’nde kurulan pazarda soğukla mücadele eden esnaf, soğuk havayla kendi yöntemleriyle mücadele etme çalışıyor. Kendi yaptıkları sobalarla hem kendilerini hem de müşterileri ısıtmaya çalışan pazar esnafı, bir an önce kapalı pazar yeri yapılmasını istiyor 

İsa Sağsöz: “Soğuktan en çok etkilenen biziz şu an Eskişehir’de. Mevcut pazar yerimizi yeniden yapılması taahhüt edilerek yıktılar ama yapmadılar. Uzun zamandır dışardayız. Hem fiyatlar etkilenmiş oldu. Eskişehir’e yıllardır süregelen bir Pazar yeriydi burası. Yıkıldıktan sonra insanlar başka yerleri tercih etmeye başladılar. Kapalı pazarın tekrar yapılmasını istiyoruz.”

Mustafa Doymaz: “Gördüğünüz gibi hava şartları olumsuz. Kapalı Pazar olsa hem müşteriler için hem esnaflar için çok güzel olur ama maalesef arkadaşlarımız böyle ısınmaya çalışıyor. Hava ayaza çektiğinde de ürünlerin hepsi dönecek. Burada esnaflar hem müşteri gelmediği için hem de ürünleri donduğu zarar ediyor. Bu iş yetkililerin birlikteliğiyle çözülebilir.”

Enes Yıldırım: “Şu anda en çok zorlandığımız şey soğuk hava. Pazarımızın kapalı olmamasından dolayı bu şartlarda insanlara hizmet etmeye çalışıyoruz. 2022’de pazarımız yıkıldığında bize 18 ayda yapılıp teslim edilecek dediler. Müşterilerimiz de zor durumda. Soğukta pazara çıkıp alışveriş yapmak istemiyorlar.  Belediye Başkan Adaylarımızdan çare bulmalarını istiyoruz.”
Kaynak : M. Anıl Aksoy
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi