Eskişehir Şehir Hastanesi'nde sevindiren gelişme

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir Şehir Hastanesi'nde sevindiren gelişme
A
a

Eskişehir Şehir Hastanesi başarılarına bir yenisini daha ekledi. "Dijital Hastane" olarak HIMSS Seviye 6 Belgesi almaya hak kazanarak güzel bir gelişmeye imza attı.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Bildirici, Eskişehir Şehir Hastanesi'nin "Dijital Hastane" olarak HIMSS Seviye 6 Belgesi almaya hak kazandığını duyurdu.

Dr. Bildirici, açıklamasında, "Bu başarıyla birlikte Eskişehir Şehir Hastanesi, sağlık hizmetlerinde dijitalleşme ve teknoloji kullanımında üst seviyede bir performans sergilemiş oldu.

"HIMSS Seviye 6 Belgesi almaya hak kazanılmıştır"

Teknolojideki hızlı gelişmelerin sağlık sektörünü dönüştürdüğü bir dönemde, Eskişehir Şehir Hastanesi, makineleşen bir sağlık hizmeti yerine insan odaklı bir model benimseyerek çalışan ve hasta güvenliğini ön plana çıkaran bir yaklaşım sergilemiştir. HIMSS, dünya çapında sağlık alanında bilgi teknolojisi ve yönetim sistemlerinin en iyi şekilde kullanılmasını hedefleyen bir kuruluştur. Sağlık hizmetlerinin kalitesini, güvenliğini ve maliyet etkinliğini artırmayı amaçlar. HIMSS Seviye 6 Belgesi, bu hedeflere ulaşan kuruluşlara verilen bir ödüldür. Değerlendirme sürecinde, HIMSS Kıdemli Dijital Sağlık Danışmanı Ellen Klaus ve HIMSS Türkiye Yetkili Kuruluşu ekibinin katılımıyla 15 Aralık 2023 tarihinde hastanemizin dijital altyapısı değerlendirilmiş ve HIMSS Seviye 6 Belgesi almaya hak kazanılmıştır" diye belirtti.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi