Eskişehir İYİ Parti'den açıklama: AK Parti'ye böyle geçti...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir İYİ Parti'den açıklama: AK Parti'ye böyle geçti...
A
a

Eskişehir'de İYİ Parti'nin Han İlçe Başkanı'nın AK Parti'ye törenle geçtiği iddiaları üzerine İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı tarafından önemli bir açıklama yapıldı.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi

Açıklamada, eski Han İlçe Başkanı Sayın Fevzi Akpınar'ın parti disiplinine uymaması nedeniyle disiplin soruşturması açıldığı belirtildi. Akpınar'ın daha önce Han İlçe Belediye Başkan adayı olmak üzere istifa ettiği, ancak parti disiplinine uymayan davranışları nedeniyle bu amacına ulaşamayınca başka bir partiye geçme kararı aldığı ifade edildi.

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Yerel basına yansıyan bazı haberlerde İYİ Parti’nin Han İlçe Başkanı’nın AK Partiye törenle geçtiğine ilişkin haberler yer almaktadır. Eksik ve çarpıtılmış haberler hakkında bir açıklama yapma gereği hâsıl olmuştur.
Öncelikle bir dönem Han İlçe Başkanı olan Sayın Fevzi Akpınar hakkında parti disiplinine uymamasından dolayı disiplin soruşturması açıldığının bilinmesini istiyoruz. Nitekim İYİ Parti’den ihraç istemiyle disipline sevk edilen Akpınar, daha önceden Han İlçe Belediye Başkan adayımız olmak üzere istifa etmiş, ancak parti disiplinine uymayan davranışları neticesinde bu amacına ulaşamayacağını anlayınca, bir başka partide şansını denemek istemiştir. 
Cesurlar hareketi olarak yolumuza kararlılıkla devam ettiğimizin bilinmesini istiyoruz. Oğlunu işe sokmak karşılığında parti değiştirecek kadar ilkesiz kişilerin aramızda yer almayacağı açıktır. Bu kişiler gittikleri partiye hayır getirmedikleri gibi, geldikleri partiye de hayır getirmeyeceklerdir.
Şurası unutulmamalıdır ki şahsi menfaatleri için partisi ve seçmenlerini satanların, şahsi çıkarları için davasını satanlara parti rozeti takması, bizim için yok hükmündedir. Siyasi mühendislik yaparak, ilkesiz ve seviyesiz transferler yaparak başarıya ulaşacağını zannedenlere Eskişehir halkı 31 Mart’ta unutamayacağı bir ders verecektir." ifadelerine yer verildi. 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi