Eskişehir için çok güzel haber: Nihayet çözülüyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir için çok güzel haber: Nihayet çözülüyor
A
a

Eskişehir'de Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri’nde düğüm 2 yıl sonra nihayet çözülüyor. 2022 yılının mayıs ayında boşaltılıp yıkılan ve yeniden yapımı yılan hikayesine dönen pazar yeri ile ilgili somut adımlar atıldı. Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, süreç hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri’nde düğüm 2 yıl sonra nihayet çözülüyor. 2022 yılının mayıs ayında boşaltılıp yıkılan ve yeniden yapımı yılan hikayesine dönen pazar yeri ile ilgili somut adımlar atıldı.  Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, önümüzdeki hafta içinde sorunun çözüleceğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından riskli ve kullanıma elverişli olmadığı yönünde alınan rapor doğrultusunda 10 Mayıs 2022 yılına boşalttırılıp ağustos ayında yıktırılan Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri’nin yeniden yapılması adeta yılan hikayesine dönüştü. İhalesi ve projesi hazırlanmasına karşın Büyükşehir Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı arasında yaşanan mülkiyet problemi yüzünden bir türlü adım atılamadı.

ESKİŞEHİR'DE SÜREÇ NEDEN TIKANDI?

Daha öncesinde tescilsiz alanda bulunan Kurtuluş Kapalı Pazar Yeri’nin mülkiyeti Milli Emlakadına tescillendikten sonra ‘afet riskli alan’ olarak ilan edilip yeniden yaptırılması için protokolle Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Bu noktada devreye giren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ise pazar yerinin mülkiyetinin yıkımından sonra yeniden Milli Emlak’a devredilmesini isteyerek Valilik aracılığıyla ilgili kararı Büyükşehir Belediyesi’ne bildirdi. Konu yargıya taşınırken, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım programında da yer alan pazar yerinin ihalesi bu yüzden bugüne kadar yapılamadı.

SOMUT ADIMLAR ATILDI

Konuyla ilgili görüşmeler yaptıklarını ve çözüm önerileri sunduklarını söyleyen Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, “Netleşmek üzere. Bir çözüm önerisi sunduk. Olumlu dönüşler oldu. Önümüzdeki hafta içinde sorun çözülecek. En kısa zamanda Kurtuluş Pazarı esnafı huzura kavuşacak” dedi.
 
Kaynak : M. Anıl Aksoy
1000
icon
Belediye chp li diye esnafa yapılan zulum 27 Ocak 2024 09:39

Chp li belediye is yapmasın diye bakanlığın yaptığı, esnafa ve halka zulümdür bu

0 0 Cevap Yaz
bakanlığın zararı 26 Ocak 2024 10:01

esnafa çok büyük zarar verdi,bakanlık belediye chp li diye, esnafı aylardır çok zararda bıraktı.bu halk bunu hak etmiyor.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi