Eskişehir hakkını istiyor: O para Ankara'ya gidiyor!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir hakkını istiyor: O para Ankara'ya gidiyor!
A
a

Kasım ayında ES TV’de yayınlanan 90+3 Programı’nda gündeme gelen Eskişehir Tren Garı’nın otopark gelirlerinin Ankara Demirspor’a gitmesiyle ilgili İYİ Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı’ndan tepki geldi. Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer yaptığı basın açıklamasıyla Eskişehirli siyasilerin harekete geçmesini istedi. 

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi

Eskişehir Tren Garı'nın otopark gelirlerinin Ankara Demirspor'a aktarılması meselesi, Kasım ayında ES TV'de yayınlanan 90+3 Programı'nda gündeme gelmiş ve bu konuda İYİ Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı'ndan da tepki geldi. Odunpazarı İlçe Başkanı Gürol Yer, yaptığı basın açıklamasında Eskişehirli siyasileri konuyla ilgili harekete geçmeye çağırdı.

Gelir Ankara Demirspor’a gidiyor

Yer yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Hızlı tren garımızın Tepebaşı çıkışının yanında olan önünde bulunduğumuz otoparka bir süre önce asılan tabelada “Ankara Demirspor Eskişehir Tepebaşı Şubesi” ibaresi ilgimizi çekti. Yani açılımı; Buraya Eskişehirlilerin verdiği paralar, Ankara’da bulunan TFF 2. Lig Beyaz grupta mücadele eden Ankara Demirspor Kulübüne gitmektedir. Eskişehir sahipsizliği ve şehir kamuoyuna beyan edilen bazı iddialı cümlelerin anlamsızlığının göstergesidir.  TCDD Taşımacılık Genel Müdürü’nün kulüp başkanı olduğu Ankara kulübü bürokrat kararı ile Eskişehir’e gelmiş, Eskişehir halkı ve sporuna kaynak olabilecek bir alanı çevirmiş bulunmaktadır. Yani Eskişehir’den Bir Ankara kulübüne akar sağlanmıştır… 

Niye Eskişehir’e sahip çıkmıyorsunuz

Eskişehir halkının oylarını binbir vaad ve iddia ile alan Sayın Milletvekillerine sesleniyorum; Etki alanınıza giren bürokratlara karşı yapabileceğiniz hiç mi bir şey yok? Burası benim şehrim diyebilecek hiç mi nefesiniz yok? Eskişehir’e sahip çıkma duygunuz mu yok? Siyasetin en içinde olan Eskişehirspor ve Eskişehir Demirspor başkanlarının bu konuda hiç mi itirazı yok? İktidar partisinin kudretli İl başkanları siz bu konuya ne diyorsunuz? Biz İyi Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı olarak; Buradan bu konuyu asla kabul etmediğimizi beyan ediyoruz. Eskişehirin kaynakları Eskişehirlilerin ve Eskişehir çocuklarının hakkıdır. Bunu savunup bunu söyleyeceğiz. Eskişehir’de ki Sayın 3 iktidar milletvekili, Sayın 3 muhalefet milletvekili bu konuyu siz takip edecek misiniz? Yoksa biz Eskişehir’ e karşı sorumluluk hisseden, Her talep ettiğimizde yanımızda olan 38 İyi Partili Milletvekilimizden birini buraya çağırıp açıklamamı yaptıralım. Konuyu Eskişehirliler adına meclise mi taşıyalım? Eskişehir’e sahip çıkılmasını biz sağlayalım mı? Yaptık, yaparız… Aşkımız Eskişehir’e sahip çıkar, sesi oluruz diyoruz. Muhataplarından açıklama ve hareket beklediğimizi vasıtanızla duyuruyoruz.”
Kaynak : Ahmet Deniz Canoruç
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
tutarsızlık 17 Ocak 2024 18:10

Araçlar yol kenarına park edemeyip para ödesin diye yolun ortasına kaldırım taşı döşeyen belediyeye ne demeli.?

0 0 Cevap Yaz
nail 17 Ocak 2024 15:42

İstasyon önündeki bariyerle girip çıkılan otopark halka açıktı. Sürücüler bu otoparktan dörtlü flaşörleri yakarak yarım saat kalır yolcularını karşılar veya uğurlardı. Bu otopark şimdi halkın kullanımından alındı personel otoparkı olarak kullanılıyor. Civarda TCDD nın personeline tahsis edeceği pek çok otoparkı mevcut olup bahse konu otoparkın Eskişehirli yönetenler tarafından yeniden halkın kullanımına açılması istasyon önündeki trafik karışıklığının önüne geçecektir

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi