Eskişehir ekibinin tur şansı devam ediyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir ekibinin tur şansı devam ediyor
A
a

Anadolu Üniversitesi Teknik Direktörü Engin Çalışır, Efeler 09'a 2-1 yenildikleri maçın ardından ESTV'ye konuştu ve rövanşta tur şansının hala yüzde 50 olduğunu söyledi.

Sütiş Eskişehir
Anadolu Üniversitesi’nde Teknik Direktör Engin Çalışır 2-1 kaybettikleri Efeler 09 maçı sonrası ESTV’ye konuştu. Çalışır, “ Efeler’i  deplasmanda yenecek güçte ve beceriye sahip bir takımız. Tur şansı hala yüzde 50” dedi.

İlk devre sıkıntı çektik

“Oyunun ilk devresi bizim kendi oyunumuzun dışında bir oyun ortaya çıktı” diyerek sözlerine başlayan Çalışır, “Biz daha fazla topa sahip olabilen, oynayarak rakip yarı alana topu taşıyabilen bir takımız. Bunu ilk devre oturtamadık. Bunun sıkıntısıyla geçen bir ilk devre oldu. İkinci devre anlayışımızı sahaya yansıtmaya başladığımız zamanlarda oyun kalitemiz ortaya çıktı, rakip de ona göre gelmeye başladı. Ama bir şekilde 2-0 mağlup duruma düşünce oyun anlayışını değiştirip ona uygun oynamak zorunda kaldık. Ona uygun oyuncu değişiklikleri yaptık” dedi.

Kendimize güveniyoruz

Çalışır, “Son haftalarda kazanmaya alışmıştık, kaybettiğimiz için üzgünüz. Böyle bir mağlubiyet yaşamak bizi biraz üzdü ama en azından tek farka indirmemiz rövanş için iyi oldu. Orada tek farklı galibiyet turu uzatmaya götürebilir. Sonrasında 2 farkı elde edebileceğimiz bir takım. Biz de kendimize o konuda güveniyoruz” diye konuştu.

Aydın’da sonucu alacağız

Deneyimli teknik adam, “Maçın sonlarında beraberliği yakalayabilseydik çok daha ümitli çok daha güvenli olacaktım kendi adıma ama ben oyuncularıma yine güveniyorum. Onlar Aydın’da da istediğimiz sonucu alacak futbolu ortaya koyacaktır. Zaten rakibimiz öne geçince onların oyun anlayışına uygun bir oyun ortaya çıktı. Biz orada öne geçip onları oyun anlayışlarının dışına çıkartmamız lazım. Bunu başarırsak istediğimiz sonucu rahatlıkla alabileceğimize inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Zoru başarmak keyifli olacak

“Oyuncularıma güveniyorum” diyen Engin Çalışır, “Belki zoru seviyoruz. Çünkü ligde de öyle oldu. Başlangıçta puan kayıpları, sonrasında arka arkaya galibiyetlerle Play-Off’ta tutunduk. Zoru başarmak bizim için daha keyifli olacak sanırım” dedi.

Bu atmosfer uygun

Stadyumda oynamalarının baskı oluşturup oluşturmadığı şeklindeki soruyu Çalışır şöyle cevapladı, “Stadyumda oynamak baskı değil keyif, coşku getirmesi gerek ama şimdi getirmedi desem o da yalan olur. Heyecan da getirdi. Stadyumda oynamamıza imkân verenlere teşekkür ediyorum. Bu oyuncuların bir şekilde buralarda oynamaya alışması lazım. Bu atmosfer futbol için daha uygun bir atmosfer. Biz Efeler’i eleyip Elazığspor’u da buraya getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Sesimizi ulaştıramadık

Karşıyaka maçından farklı bir 11 ve sistemle sahaya çıkılması konusuna açıklık getiren Çalışır, “Karşıyaka maçındaki oyun anlayışımızı buraya koyamıyoruz çünkü rakip Karşıyaka gibi oynayan bir rakip değil. Bu rakibe göre hazırlandık. Topa sahip olmamızı ama onu yaparken güvenli pas tercihlerini ve kanatları kullanmayı, merkezi kapatacak planlarımızı belirledik ama statta saha içine sesimizi ulaştıramadık. Devre arası takımla konuştuktan sonra daha elverişli ortamlar oluşturmaya başladık” dedi.

Hakkımızı aramıştım

Hakemlere parantez açan Çalışır, “Bugüne kadar verdiğim demeçlerin hiçbirinde hakem ile ilgili konuşmamıştım ama takımımızın hakkını aradığımız pozisyonda ben sarı kart yedim. Hakemin oyuncularımızın üzerine yürüyerek tavırları var. Hakemin bana, yani bir antrenöre yakışıksız hareket yaptığı için dördüncü hakeme ‘nasıl böyle davranır’ dediğim için sarı kart gördüm. Bunu söylerken kolundan tuttum. Bana itirazınız değil hakemi kolundan tutmanız sarı kartı gerektiriyor dedi. Bir şekilde tercih haklarında bizim oyuncumuzun yaptığı müdahaleye faul verirken aynı tarz müdahaleye rakipte devam dediği çok pozisyon var” diyerek sitem etti.

Şartlar eşit

Son olarak tur şansını değerlendiren Çalışır, “Rövanş için şartlar eşit. Skorun 2-1 olmasına rağmen şartlar yüzde 50, 50. Biz iyi bir takımız. Üstüne koyarak geldik. İlk devredeki oyunumuzu yol kazası olarak değerlendiriyorum. Efeler’i Aydın’da yenecek güçte ve beceride bir takımız” diyerek sözlerini noktaladı.
Kaynak : SPOR SERVİSİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi