Eskişehir’e dev yatırım yolda: 75 bin 472 konut için...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir’e dev yatırım yolda: 75 bin 472 konut için...
A
a

Ekvator Enerji Grubu 11. ve 12. elektrik üretim tesislerini Eskişehir'de kurup işleteceğini duyururken, bu büyük yatırımın Eskişehir'deki 75 bin 472 adet meskenin yıllık elektrik ihtiyacının karşılanmasına da katkı sağlayacağını belirtti.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir'de Ekvator Enerji Grubu, yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi yatırımlarına devam ediyor.

Ekvator Enerji Grubu, 11. ve 12. elektrik üretim tesislerini Gaziantep ve Eskişehir'de kurup işleteceğini duyururken, yapılacak Depolamalı Rüzgar Enerjisi Santrallerinin toplam kurulu gücü 84 MW olacak.

Ekvator Enerji Grubu, Gaziantep'te yapacağı 48 MW ve Eskişehir'de yapacağı 36 MW kurulu güce sahip Depolamalı Rüzgar Enerjisi Santrali (DRES) yatırımlarıyla birlikte, yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı kurulu gücünü 215,92 MW'a çıkarıyor. Yatırım tutarı 3 milyar 209
milyon 36 bin 250 TL olarak hesaplanan projeler kapsamında, Depolamalı Rüzgar Enerjisi Santralleri için 14 adet elektrik depolama ünitesi kullanılacak. Yıllık üretimi 336 milyon kWh/yıl olarak planlanan yeni yatırımlarla birlikte ortalama 75 bin 472 adet meskenin yıllık elektrik ihtiyacının karşılanması ve 9 milyon 600 bin adet ağacın çevreye sağlayacağı katkıya denk karbon salımınının azaltılması hedefleniyor.

Ekvator Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kubilay Şakar, yeni yatırımlarla ilgili olarak, “Çevreye ve insana olan duyarlılığımızı şirketimizin yatırım faaliyetlerinde de ön planda tutarak büyümeye devam ediyoruz. Doğanın bize sunduğu imkanları ülkemize ve dünyaya fayda sağlayacak projelerle değerlendirmeyi, karbon salımını azaltmayı hedefliyoruz” şeklinde düşüncelerini ifade etti.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi