Eskişehir'deki “klavye delikanlısı”nın başka suçları da çıktı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'deki “klavye delikanlısı”nın başka suçları da çıktı
A
a

Eskişehir’de sosyal medya üzerinden dini değerlere, kamu görevlilerine ve cumhurbaşkanına hakaret ile Filistin’deki sivil ölümlerini destekler içerikte paylaşımlarda bulunan "klavye delikanlısı" adliyeye sevk edildi.

Sütiş Eskişehir

Eskişehir’de sosyal medya üzerinden dini değerlere, kamu görevlilerine ve cumhurbaşkanına hakaret ile Filistin’deki sivil ölümlerini destekler içerikte paylaşımlarda bulunan şüpheli adliyeye sevk edildi.

“Balamir Atabey” rumuzlu sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kamu görevlileri ile dini değerlere hakaret ve küfür içerikli paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen Yunus Esad K. (22) polis ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelinin paylaşımlarında, İsrail’in yoğun bombardımanı nedeniyle Filistin’de yaşanan sivil ölümlerini destekleyen ifadeler kullandığı da görüldü.

“HESABIM ÇALINDI”

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli Yunus Esad K, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, cumhurbaşkanına hakaret ve kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüphelinin emniyetteki ifadesinde; sosyal medya hesabının ele geçirildiğini, paylaşımları kendisinin yapmadığını ve suçlamayı reddettiği öğrenildi.

Öte yandan, şüpheli Yunus Esad K’nin “tehdit, şantaj, ateşli silahlar ve bıçaklar kanununa muhalefet, kişisel verilerin hukuka aykırı ele geçirilmesi” suçlarından 5 ayrı suç kaydı olduğu ortaya çıktı. 

Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi