Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen de masal dinledi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen de masal dinledi
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı Masal Şatosunda bu yıl 5’incisi düzenlenen Düşündüren Masallar Şenliği, şehir dışından ziyarete gelen misafirler de dahil olmak üzere 7’den 70’e büyük beğeni topladı.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı Masal Şatosunda bu yıl 5’incisi düzenlenen Düşündüren Masallar Şenliği'nde masalların konu edildiği şenlikte felsefe, drama, yoga, ekoloji, STEM, oyun, tasarım atölyeleri, anlatılar ve söyleşiler yer aldı. 18 Kasım Cumartesi günü Saat 11.00 de başlayan şenlik, gün boyu devam etti. İstanbul Çocuk ve Gençlik Derneği’nin gönüllü eğitmenleri ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencilerinin destek verdiği etkinlikte Cumhuriyet’in; barış, huzur, sevgi, saygı, kardeşlik, eşitlik, dürüstlük, gerçeklik, umut, kararlılık, düşünce, irade, dayanışma, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, uyum, özgürlük, empati, yardımlaşma, sanat, bilim, devam etme cesareti ve umudu örgütlemek değerleri yer aldı.

“HEPSİNİ TEBRİK EDİYORUM”

Etkinliğe katılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen Anadolu Üniversitesi Devlet konservatuarı öğrencilerinin sunmuş olduğu ‘Zümrüd’ü Anka Masal Konseri’ni çok beğendiğini ifade ederek, Düşündüren Masallar Şenliği’ne dair şu açıklamalarda bulundu: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıldönümünde Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği çocuklarımız için Büyükşehir Belediye’mizin Sosyal Hizmetler Deney Parkı mensupları ve Anadolu Üniversitesi mezunlarına ayrıca çok teşekkür ediyorum. Performanslarını görmek ve izlemek fırsatını ilk defa bulabildim. Gördüm ki konservatuvarımız çok yol kat etmiş. Yavaş yavaş sayılarını çoğaltarak hepsini Büyükşehir Belediyesi’ne solistler ekibi olarak kazandıracağımızı ümit ediyorum. Hepsini tebrik ediyorum.”

Konser bitiminde Masal Şatosu personellerinin, Anadolu Üniversitesi Devlet konservatuarı öğrencilerine hazırlamış olduğu maskeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen hediye ederek kendilerini tebrik etti.
 
Kaynak : Sümeyra Balcı
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi