Eskişehir'de velilerden eziyet isyanı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç  Eskişehir'de velilerden eziyet isyanı
A
a

Aşağı Söğütönü'nde bulunan Toki Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi'ne, okullarının depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle taşınan Eskişehir Anadolu Lisesi (EAL) öğrenci ve velileri, karşılaştıkları sorunlar nedeniyle sabırlarını yitirmiş durumda. Yetersiz imkanlar ve ulaşım sorunları bir türlü çözüme kavuşmayan veliler, kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmemesinden şikayetçi. Veliler, yaşadıkları sorunları dile getirerek, "Daha ne kadar bekleyeceğiz?" sorusunu sormaktan kendilerini alamıyor.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir Anadolu Lisesi’nde (EAL) öğrenim gören öğrenciler okul binasının depreme dayanıksız olması gerekçesiyle Aşağı Söğütönü’ndekiToki Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi’ne taşındı. Okul binası alçıpenlerle ikiye bölünürken, Vali Hüseyin Aksoy ve İl Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın tarafından öğrencilere “Bu dönem sonuna kadar idare edin, Güzel Sanatlar Lisesi Bilsem Binası’nı boşaltınca sizleri oraya taşıyacağız” denildi. Güzel Sanatlar Lisesi, Bilsem Binası’ndan ayrılmasına rağmen EAL öğrencileri bu binaya taşınmadı. Bu kez de yetkililer tarafından “6 ay daha sabredin, sizleri başka bir binaya taşıyacağız” denildi. EAL velileri sabredecek güçleri kalmadığını belirterek duruma tepki gösterdi.

AYAKTA YEMEK YİYORLAR!

Veliler, “Çocuklar bir dönem sıkış tepiş üst üste ders görüyor, ayakta yemek yiyor. Teneffüse çıkıp hava almak istediklerinde metrekareye 20 öğrenci düşüyor. Robotik kodlamada Eskişehir’e defalarca hem ulusal hem uluslararası ödüller getiren çocuklarımızın şimdi bu çalışmaları yapabilecek bilişim odası bile yok. Spor salonu yok. Yemek yiyebilecekleri alan yok. Çocuklarımız ayakta yemek yiyor. Çünkü yemek yiyebilecekleri alan yok. Şimdi bahaneleri; ilkokul ile lise öğrencisi aynı okulda olur mu? Oldu, gördük. Güzel Sanatlar 1 sene o okulda kaldığı için anında okulları yapıldı. Bizim bir dönemdir okulumuz boş.Ne yıkıldı ne de bir çivi çakıldı. Hiçbir çalışma yok. Ayrıca özel okullarda anasınıfı, ilkokul, ortaokul, lise bir arada farklı kapı kullanıyorlar. Bize de aynısı yapılabilir” ifadelerini kullandı.

BU EZİYET NEDEN?

“Bizim çocuklarımıza bu eziyet neden?” diye soran EAL velileri, “Bilsem haftada 3 gün sabahları eğitim veriyor ve 10 öğrenci var. Bilsem’in koridorlarında muazzam boşluklar var, buralardan 6 atölye çıkabilir. Bilsem 24 derslikli bir okul. Bize 23 derslik yetiyor” şeklinde konuştu. Okula ulaşım noktasında da sıkıntılar olduğunu kaydeden veliler, “Gittiğimiz okula tek ulaşım aracı var. Her şeyimiz zorlu. Çocuklarımızın başına gelmeyen kalmadı. Otobüsten indikleri yerden okula yürürken önleri kesiliyor, bıçak çekiliyor, çocuklarımız çok mutsuz ve korkuyorlar.Mağduriyetimiz artık son bulsun” diyerek yetkililere çağrıda bulundu.
 
 
 
 
 
Kaynak : M. Anıl Aksoy
1000
icon
bekir yıldırım 16 Ocak 2024 08:42

bilsem binasınamı göz diktiniz?

0 0 Cevap Yaz
Özgür 15 Ocak 2024 16:55

Yalan yanlış veli yorumlarıyla haber oluşturmak habercilik etiğine sığmıyor. BİLSEM binasında 10 öğrenci değil 300 ün üzerinde öğrenci haftanın her günü sabah ve öğleden sonra eğitim almaktadır. Araştırmadan haber yapmayın!

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi