Eskişehir'de sosyal medyadan iğrenç mesajlar atmıştı: Serbest kaldı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de sosyal medyadan iğrenç mesajlar atmıştı: Serbest kaldı!
A
a

Eskişehir’de sosyal medya üzerinden dini değerlere, kamu görevlilerine ve cumhurbaşkanına hakaret ile Filistin’deki sivil ölümlerini destekler içerikte paylaşımlarda bulunan şüpheli, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’de sosyal medya üzerinden dini değerlere, kamu görevlilerine ve cumhurbaşkanına hakaret ile Filistin’deki sivil ölümlerini destekler içerikte paylaşımlarda bulunan şüpheli, yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılması kararına, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. 

“Balamir Atabey” rumuzlu sosyal medya hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kamu görevlileri ile dini değerlere hakaret ve küfür içerikli paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen Yunus Esad K. (22) polis ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelinin paylaşımlarında, İsrail’in yoğun bombardımanı nedeniyle Filistin’de yaşanan sivil ölümlerini destekleyen ifadeler kullandığı da görüldü. 

SERBEST BIRAKILDI

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli Yunus Esad K, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, cumhurbaşkanına hakaret ve kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret suçlarından adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüpheli yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı şüphelinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılması kararına itiraz etti. 

“MİLLİYETÇİ BİRİYİM”

Şüpheli Yunus Esad K’nin sulh ceza hakimliğindeki ifadesinde, “Hesap bana ait ama ben kullanmıyorum. Asla Cumhurbaşkanına yönelik böyle bir paylaşım yapmam. Milliyetçi bir insanım. IP adresi araştırılınca benim olmadığım ortaya çıkacaktır” dediği öğrenildi.
Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
eses 17 Kasım 2023 10:04

eskişehir neden bu tiplerle doldu anlamıyorum.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi