Eskişehir'de sert çıkış: Biri ona hatırlatmalı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de sert çıkış: Biri ona hatırlatmalı!
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi haftalık pazar toplantısında konuşan İl Başkanı Talat Yalaz, AK Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun ‘Eskişehir’in Çevre yolu, tren yolu bağlantısı, trafiğimiz, metromuz gibi çok büyük kronik sorunlarımız var’ açıklamalarına tepki gösterdi

Sütiş Eskişehir
Cumhuriyet Halk Partisi haftalık pazar toplantısında konuşan İl Başkanı Talat Yalaz, AK Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun ‘Eskişehir’in Çevre yolu, tren yolu bağlantısı, trafiğimiz, metromuz gibi çok büyük kronik sorunlarımız var’ açıklamalarına tepki gösterdi. Yalaz, “Kendisinin de mensubu olduğu iktidarın yapması gerekirken yapmadığı hizmetler konusunda belediyelerimizin eleştirilmesi en hafif tabiriyle akıl tutulmasıdır” dedi.

CHP haftalık pazar toplantısı Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve İbrahim Arslan, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile partililer katıldı. Toplantıda konuşan İl Başkanı Talat Yalaz, iktidarın ülkedeki büyük sorunlara küçük, samimiyetsiz ve yeterli olmayan çözümler sunmaya çalıştığını söyledi. Öğrenciler için 9 bin 500 lirayı geçmeyen cep telefonu alımına verilecek 5 bin 500 liralık desteği eleştiren Yalaz, “Bu fiyatlarda yani 9500 TL ve altına öğrencilerin ihtiyacını karşılayacak uygun bir cihaz yok. Müjdeye bakar mısınız? Bu müjde olarak duyurulan haber iki olguyu yansıtıyor: Öğrencilerin içinde bulunduğu sıkıntının iktidar nezdindeki kabulü ve iktidarın geçim sıkıntısından eğitimini tamamlayamayan öğrencilere olarak kayıtsızlığı... Devletin eğitim sorununu çözecek kaynakları bulunduğu halde bu yapılmıyor” ifadelerini kullandı.

NEREDE OLDUĞUNU KARIŞTIRIYOR
AK Parti Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun katıldığı bir televizyon programında, “Sağ olsun Yılmaz hocam Eskişehir’i bir marka yaptı” dediğini hatırlatan Yalaz açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Hatipoğlu, ‘Eskişehir’in çevre yolu, tren yolu bağlantısı, trafiğimiz, metromuz gibi çok büyük kronik sorunlarımız’ var diyor. İnanılır gibi değil. Sayın Hatipoğlu’na birilerinin bu bahsettiği sorunların merkezi hükümetin görev alanında olduğunu hatırlatması gerekiyor. Merkezi hükümetin yani kendisinin de mensubu olduğu iktidarın yapması gerekirken yapmadığı hizmetler konusunda belediyelerimizin eleştirilmesi en hafif tabiriyle akıl tutulmasıdır. Sanırım Sayın Nebioğlu oradan oraya geçmekten ne tarafta olduğunu bazen karıştırmaktadır. Bu kısmın mantıken belediyelerimize atfedilecek sıkıntılar olmadığını belirtmekle birlikte Nebi Hatipoğlu’nun da belirttiği gibi ‘Eskişehir’in Yılmaz Büyükerşen tarafından marka bir şehir hale getirildiği ifadesini AKP milletvekilinden de duymak bizler için olduğu kadar Eskişehir kamuoyu için de mutluluk vericidir diye düşünüyorum” dedi. 

TÜZÜK KURULTAYI MAYIS 2024’TE
Son olarak 81 il başkanıyla birlikte Ankara’daki buluşmada tüzük kurultayı tarihinin Mayıs 2024 olarak belirlendiğini söyleyen Yalaz, “Bu hususta ivedilikle bir komisyon kurulması ve yaklaşık 6 aylık bir süre ile tüzük kurultayına hazırlanılması hususunda da karar aldık. Genel başkanımız adaylık sürecinde ve sonrasında verdiği tüm vaatlerin arkasındadır. Bu konuda son derece samimidir ve gerekli çalışmaları da ivedilikle başlatmıştır” şeklinde konuştu. Toplantı basına kapalı olarak devam etti.


 
Kaynak : M. Anıl Aksoy
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi