Eskişehir'de Odunpazarı’nın muhtarları ile bir araya geldi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de Odunpazarı’nın muhtarları ile bir araya geldi
A
a

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Bölgesinde yer alan mahallelerin muhtarları ile bir araya geldi. Buluşmada konuşan Başkan Kurt, Odunpazarı’ndamali disiplini sağlamış ve yönetilebilir bir belediye yarattıklarını belirterek “Odunpazarı’nda yarım kalan proje ve çalışmaları tamamlamak, Odunpazarı’na yeni hizmetler kazandırmak için yeniden Odunpazarı Belediye Başkan adayı oldum” dedi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Bölgesinde yer alan mahallelerin muhtarları ile bir araya geldi. Buluşmaya Odunpazarı Muhtarlar Dernek Başkanı aynı zamanda daSarısungur Mahalle Muhtarı olan Muharrem Önlü ve Muhtarlar Federasyonu Eskişehir Şube Başkanı aynı zamanda Karapınar Mahalle Muhtarı olan Mustafa Gazi Uzun da katıldı.
 
Odunpazarı Belediyesi birim müdürlerinin de katıldığı buluşmada konuşan Başkan Kurt, Odunpazarı’ndamali disiplini sağlamış ve yönetilebilir bir belediye yarattıklarını belirtti. Başkan Kurt, “Pek çok işi kendimiz ürettik. Müteahhidi aradan çıkardık. Bu nedenle her işte en az yüzde 25 avantajlıyız. O yüzde 25 de Odunpazarı halkına hizmet olarak geri döndü. Sadece düzgün bir sistem kurduğumuz için geçen yıl 250 bin litre mazot tasarrufu yaptık” dedi. Konuşmasında Türkmentokat Mahallesine kurdukları Güneş Enerji Santrali’ne de değinen Başkan Kurt, GES yaptıkları için sadece elektrik satarak geçenyıl 3 milyon lira kazandıklarını söyledi. Yaklaşık 2.5milyon liralık da mahsuplaştıklarını anlatan Başkan Kurt, halk merkezleri sayısını 18’e çıkardıklarının belirtti. Odunpazarı’na 2 yeni kreş çalışmaları olduğunu ifade eden Başkan Kurt, o kreşler de tamamlandığında Odunpazarı’ndaki kreş sayısının 18 olacağını vurguladı.
 

ODUNPAZARI’NDA ŞEFFAF, KATILIMCI BİR YÖNETİM ANLAYIŞINI BENİMSEDİK

Odunpazarı’nda yarım kalan proje ve çalışmaları tamamlamak ve Odunpazarı’na yeni hizmetler kazandırmak için yeniden Odunpazarı Belediye Başkan adayı olduğunun altını çizen Başkan Kurt, Odunpazarı’nda şeffaf, katılımcı bir yönetim anlayışını benimsediklerini dile
 
getirdi. “İlgili sivil toplum örgütünün, muhtarın bilgisi dışında iş yapmadık.Onlarla birlikte karar almaya çalıştık.Önümüzdeki dönem en büyük idealim bu yönetim anlayışını sürdürmek. Mahalle meclisleriyle, muhtarlarla, sivil toplum örgütleriyle birlikte karar alabilmek” diyen Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Yeni dönem daha avantajlı, özellikle bu on yıl içerisinde gerçekleşmeyen bazı projeler var. Onların gerçekleşmesi için her türlü çabayı birlikte harcıyoruz. Kamuoyu baskısı yaptığımızsürece hiçbir işimizi engelleme şansları olmayacak. Sanayi Çarşısını bize yaptırmadılar, ama Sanayi Çarşısı esnafıyla birlikte olup ayağa kalkabilseydik, direnseydik, itiraz edebilseydik bu iş olurdu. Karapınar Mahallesi’nde, Gündoğdu Mahallesinde aynışeyler oldu. Burada biz sizin katılımınızı diliyoruz. Sokak sokakbirlikte mücadele etmeliyiz. Cumhuriyet Halk Partisi ciddi bir değişim içerisinde. Genel başkanını, merkez yönetimini değiştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı adayımızı değiştirdi. Ve ona göre belediye meclisinde ciddi değişim olacak. Biz bu değişime uygun, bu değişimin felsefesine uygun bir şekilde belediyecilik anlayışımızı biraz daha halka yayarak, halkçı tarafını öne çıkararak geliştireceğiz, genişleteceğiz.”
 
Buluşmada Başkan Kurt’un yanı sıra Muhtarlar Dernek Başkanı Muharrem Önlü ve Muhtarlar Federasyonu Eskişehir Şube Başkanı Mustafa Gazi Uzun da birer konuşma yaptı. Kendilerini bir araya getirdiği için Başkan Kurt’a teşekkür eden Önlü ve Uzun, Başkan Kurt ve 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlere girecek tüm muhtara başarılar diledi.
 
 
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi