Eskişehir'de o cadde kepenk kapattıracak !

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de o cadde kepenk kapattıracak !
A
a

Eskişehir Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesindeki esnaf, geçtiğimiz yıl trafiğe kapatılan Kemal Zeytinoğlu Caddesi’ndeki saatlerin düzenlenmesiyle ilgili çağrısını yineleyerek yetkililere seslendi.

Sütiş Eskişehir
Eskişehir Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesindeki esnaf, geçtiğimiz yıl trafiğe kapatılan Kemal Zeytinoğlu Caddesi’ndeki saatlerin düzenlenmesiyle ilgili çağrısını yineleyerek yetkililere seslendi.

Turistlerin uğrak noktalarından birisi olan Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesinde bulunan Kemal Zeytinoğlu Caddesi, Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından oy birliği ile alınan karar ile 26 Eylül 2022 tarihi itibariyle belirli saatlerde trafiğe kapatılmıştı. Çok defa konuyla ilgili yetkililerin alternatif bir çözüm bulmasını isteyen Odunpazarı esnafı, alınan kararlar sonrasında bölgeye gelen ziyaretçi sayısının azaldığına ve işlerinin düştüğüne yeniden dikkat çekti. Kış sezonunun yaklaşmasıyla bölgenin daha da durgunlaşacağına vurgu yapan esnaf, caddenin trafiğe kapalı tutulduğu saatlerin düzenlenmesi konusunda bir kez daha çağrı yaptı. Eskiden 09.00-23.00 saatleri arasından uygulanan kısıtlama, sonradan alınan kararla günümüzde 10.00-20.00 saatleri arasında uygulanıyor.

“Burada hiç iş yok, esnaf zor durumda”

Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesinde uzun yıllardır kasaplık yapan Kadir Şen, Kemal Zeytinoğlu Caddesi’nin kapalı tutulduğu saatlerle ilgili sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Bu sıkıntının giderilmesi için kısıtlamanın 10.00-17.00 şeklinde uygulanması gerektiğini düşünen Şen, “Aslında buranın cumartesi-pazar kapalı, hafta içi tam açık olması lazım.  Alternatif çözüm önerilerimizi sunduk. Ama şu anda görüyorsunuz, burada hiç iş yok. Esnaf zor durumda. Sadece hafta sonu iş oluyor, onun haricinde iş yok. Hafta içi bomboş. Artık bunun değiştirilmesi lazım” dedi.

“En azından esnaf için trafik tek yön olacak şekilde açılabilir”

Odunpazarı esnaflarından fırıncı Ziya Bulut, bahsi geçen caddenin kapatılması sonrasında esnafın büyük ölçüde olumsuz etkilendiğini ifade etti. Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesinin eski yoğunluğundan eser kalmadığını dile getiren Bulut, “Evvelden buralar çok işlekti, insanları sayamıyorduk. Şu anda öyle bir şey yok. Hatta turizme bile etkisi oldu. Artık sadece hafta sonu turizm oluyor. Ama haftanın geriye kalan beş günü daha var. Biz bu beş günü ne yapacağız yani? Büyükşehirle bu konuyu konuştuk ama müsaade etmiyorlar, kapalı kalacağını söylüyorlar. En azından esnaf için trafik tek yön olacak şekilde de açılabilir. İnanın ki burası kentin trafiğini de rahatlatıyor” şeklinde konuştu.

 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Esk 26 14 Kasım 2023 22:39

Kesinlikle şuan ki durum harika acildimi yine aynı otopark gibi olur başkan in en iyi yaptığı icraat

0 0 Cevap Yaz
Okur 13 Kasım 2023 14:48

Kimse boşa sızlanma sın buradaki esnafı tercih edecek tüketici arabasıyla gelemese yaya gelir yine gelir. Dünyanın hiç blr yerinde tarihi yerlerde araç trafiği yok.

0 0 Cevap Yaz
Es 13 Kasım 2023 14:39

Çok gereksiz yersiz bir uygulama

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi