Eskişehir'de kış kapıda, onlar tezgahta: Yeni fiyatları sizi şaşırtabilir...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de kış kapıda, onlar tezgahta: Yeni fiyatları sizi şaşırtabilir...
A
a

Soğuk havanın kendini hissettirmeye başladığı Eskişehir’de esnaf kışlık giysi ve aksesuarların satışına başladı. Eskişehirliler de çarşı ve pazarda en çok atkı, bere ve eldiven alışverişine yoğunluk gösteriyor. Peki Eskişehir'de kışlık atkı, bere, kaşkol ve eldiven fiyatları ne kadar oldu? İşte Eskişehir çarşısındaki fiyatlar...

Sütiş Eskişehir
Soğuk havanın kendini hissettirmeye başladığı Eskişehir’de esnaf kışlık giysi ve aksesuarların satışına başladı. Esnaf, bu aralar vatandaşların bereye daha çok ilgi gösterdiğini belirtiyor.

Eskişehir’de hafta başından itibaren hava sıcaklıklarında düşüş gözleniyor. Soğuk havalardan korunmak isteyen vatandaşlar için işe koyulan esnaf, kışlık atkı, bere, kaşkol ve eldivenleri tezgâhlara çıkardı.

Eskişehir'de atkı, bere ve eldiven takımı ne kadar?

Esnaf, kış hazırlıkları çerçevesinde ürünlerinin satışına başladı. Tezgâhlarda atkı, bere, eldiven gibi ürünlerin fiyatlarının 50 ila 150 lira arasında olduğunu belirten esnaf, satışların birkaç gündür arttığını ifade etti. Atkı, bere ve eldivenden oluşan takımın fiyatının ise yaklaşık 250 lira olduğu belirtildi.

Eskişehir'de bere, kaşkol ve eldiven fiyatları ne kadar? 

Eskişehir’de kışa yönelik aksesuar satışı yapan Halil Öz, ürünlerin fiyatının geçtiğimiz yıla göre biraz arttığını söyledi. Vatandaşların şu anda bereyi daha çok tercih ettiğini dile getiren Öz, “Önümüz artık kış, şapka, atkı, eldiven, kaşkol modellerimizi tezgâha çıkardık. Kış hazırlığını yapıyoruz. Çocuklar için çeşitli türde bereler, parmakları kesik eldivenler hepsinin satışına başladık.

Fiyatlarımız geçen seneye göre biraz arttı. Ama satışlarımız yavaştan başladı. Havalar daha da soğudukça satışlarımız artacaktır. Şu anda vatandaşların bereye ilgisi fazla. Bere satışlarımız oluyor. Bereden sonra kaşkol, eldivenler satılıyor.
  • Berelerin fiyatı 50 ila 100 lira arasında.
  • Eldivenler 50 ile 80 lira arasında değişiyor.
  • Kaşkolların fiyatları da 100-150 lira arasında.
  • Kulaklıklarımız ise 20 ila 80 lira arasında.
Kadınlar için yün bereler de satıyoruz. Atkı, bere ve eldiven takımın fiyatı ise 200 - 250 lira civarında” diye konuştu.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi