Eskişehir'de kimse o konuda iyi şeyler söylemedi!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de kimse o konuda iyi şeyler söylemedi!
A
a

Eskişehir'in sokaklarında, enflasyon hissedilir bir şekilde vatandaşın canını sıkmaya devam ediyor. Yıllık enflasyonun tüketici fiyatlarında yüzde 61,36 olması birçok ürünü de etkilemiş durumda. Peki Eskişehirliler bu fiyat artışları için neler söylüyor, piyasadan beklentileri neler? Hepsini sorduk. İşte Eskişehirlilerin piyasaya dair yorumları...

Sütiş Eskişehir
TÜİK enflasyon verilerine göre, Ekim ayında TÜFE yüzde 3,43 artış gösterdi. Yıllık enflasyon ise tüketici fiyatlarında yüzde 61,36, yurtiçi üretici fiyatlarında yüzde 39,39 oldu. Enflasyondaki artış vatandaşı düşündürürken, ilerleyen zamanlarda fiyatlarda ki beklentilerini  Eskişehirlilere sorduk. İşte cevaplar…

CEP YAKIYOR

BEYHAN ERKOCA: Mevsimsel olarak bir düşüş var gibi görünüyor ama onun dışında herkesin cebini yakacak şekilde devam ediyor. Yılbaşından sonra seçimlere yakın biraz düşeceğini düşünüyorum ama seçimlerden sonra artış aynı şekilde devam edecektir. 

2 BİN LİRAYA DEPO DOLAR MI?

ERDEN ERDEM: Herhangi bir düşüş yok. İlerleyen zamanlarda da iyiye gideceğini sanmıyorum. Euro bugün 31 lirayı gördü. Akaryakıt fiyatları çok etkiliyor. Bir otomobilin deposu 2 bin liraya dolar mı? Olacak şey mi? Akaryakıt zammı diğer zamları da etkiliyor haliyle.

YEREL SEÇİMLERDEN SONRA BELLİ OLUR

YILDIRAY ŞENTÜRK: Araba piyasasında biraz duraksama var gibi. Alım gücünü olumlu etkileyecek gibi görünüyor ama bilemiyorum. Yerel seçimlerden sonra asıl olay belli olur. Arabalar artık yatırım aracı olmaktan çıkacak gibi duruyor.

ZATEN PARA YOK

MUSTAFA BULUT: Hiçbir şey de düşüş yok, artış var. Giyim bizi çok etkiliyor. Mevsimsel olarak kıyafet almaya kalktığımızda çok yüksek ama mevsimi geçen kıyafetlerde indirim oluyor. Onunda bize bir faydası yok. 6 ay sonra giyeceğimiz şeyi neden şimdi alalım? Zaten para yok…

ÖNCE ÜRETİM OLMALI

HAKAN KEMAHLI: Ben bir düşüş görmüyorum, düşeceğini de düşünmüyorum. Üretim olmadıkça da düşüş göremeyiz. Bir şeyleri yerine koymamız lazım o nedenle önce üretim olmalı, yoksa düşeceğini sanmıyorum.

ÖNCE BİNDİRİM SONRA İNDİRİM

GÜRDAL ÖREN: 2’inci el araba piyasasında bir düşüş var ama diğer sektörlerde bir düşüş yok. İndirim var gibi görünüyor ama hepsi hikaye. Önce bindiriyorlar sonra indiriyorlar.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Yorumcu 14 Kasım 2023 23:29

Köpek mamaları çok pahalı(!). Sokak köpeklerinden dolayı işe gidemez, yolda yürüyemez olduk. Ve mamaları tramvay yollarına dökmeyin.

2 2 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi