Eskişehir'de kaldırım kenarında yetişti, görenleri şaşkına çevirdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de kaldırım kenarında yetişti, görenleri şaşkına çevirdi
A
a

Eskişehir’in Tepebaşı ilçesindeki bir kaldırımın köşesinde gören herkesi şaşırtacak bir durum gerçekleşti. İşte detaylar...

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’in Tepebaşı ilçesindeki bir kaldırımın köşesinde yetişen ve üzerinde onlarca domates bulunun fide hayrete düşürürken gelip geçenlerin ilgisini çekiyor.

Her hafta Perşembe günleri halk pazarı kurulan ilçenin Turgut Reis caddesi üzerindeki bir kaldırımın köşesinde, üzerinde onlarca domates bulunan fide dikkat çekiyor.

"Bu tamamen Allah’ın bir hikmeti, kudretinin göstergesi"

Yaklaşık 2 metreye yükselen ve birçok dalı olan domates fidesi çevre esnafın yanı sıra gelip geçenleri de hayrete düşürüyor. Kaldırımla bina duvarı arasındaki küçük bir boşluktan yükselen fidenin, yakınındaki borulara iplerle bağlanıp yükselmesi sağlanırken esnaf tarafından özenle korunuyor. Yakın bir esnaf, tek tohumdan böyle bir fidenin yetişip büyüterek onca domates vermesinin Allah’ın güzel bir hikmeti olduğunu anlattı. Sokak üzerinde her hafta Perşembe günleri pazar kurulduğunu anlatan esnaf, “Muhtemelen pazarda satılan domateslerden kaldırımdaki küçük aralığa düşen bir tohumdan fide yeşerip büyüyüp bu hale geldi. İlk defa böyle bir şey görüyoruz. Fide yeşerip büyümeye başlayınca koruma altına aldık. İplerle yanındaki boruya bağlayıp yükselmesini, ürün vermesini sağladık. Gelip geçen herkes hayret ve ilgi ile bu domates fidesini inceliyor. Üzerinde çok sayıdaki dallarda onlarca domates yetişti. Bu tamamen Allah’ın bir hikmeti, kudretinin göstergesi. Küçücük bir tohum bir şekilde o kaldırımın köşesindeki boruların geçtiği boşluğu düşecek ve o daracık yerle yeşerip bu hale gelecek. Hayret uyandıracak bir durum” diye anlattı.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi