Eskişehir'de evi basıp kana buladılar: 1'i çocuk 6 kişi...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de evi basıp kana buladılar: 1'i çocuk 6 kişi...
A
a

Eskişehir’de İran uyruklu Reza Feyzı’nın iddiaya göre para meselesi nedeniyle evinde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili 1’i çocuk 6 sanığın yargılanmasına başlandı. 

Sütiş Eskişehir
Eskişehir’de Tepebaşı ilçesi Eskibağlar Mahallesi Çalı Sokak’taki müstakil bir ikametin bodrum katında yaşayan İran uyruklu Reza Feyzı (52), evinde bıçaklanmış halde ölü bulundu. İhbar üzerine olay yerine Cinayet Büro Amirliği ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Ekiplerin incelemelerinin ardından olayın şüphelilerinin, ikametin arka kısmındaki müştemilatta yaşayan Afganistan uyruklu şahıslar olduğu belirlendi. Şüphelilerin kağıt toplayıcısı olduğu ve İran uyruklu Reza Feyzı ile aralarında para meselesi olduğu öğrenildi.

Polis ekiplerinin çalışmaları sonucu yakalanan şüpheliler Muhammed İsrar K. (21), Zemar Z. (23), Mohammad Baıs G. (20) ve R.K. (16) “kasten öldürmek” suçundan tutuklanırken, Shah Ahmed N. (21) ile Sultan Sangarı M. (19) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

4 ŞÜPHELİYE MÜEBBET HAPİS İSTEMİ

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın tamamlanmasının ardından 6 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Mohammad Baıs G, Muhammed İsrar K, Zemar Z. ile suça sürüklenen çocuk R.K. (16) hakkında maktul Reza Feyzı’yı iştirak halinde “kasten öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası talep edildi. Shah Ahmed N. ve Sultan Sangarı M. hakkında “suçluyu kayırma” suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası istendi. 

“BEN ÖLDÜRMEDİM”

Şüpheli Mohammad Baıs G. soruşturma aşamasındaki ifadesinde, “Olay günü Muhammed İsrar ve Zemar ile birlikteydik. R.K. yanımıza geldi ve maktul Reza Feyzı’nın kendisini dövdüğünü söyledi. Bunun üzerine Muhammed İsrar konuşmak için Reza’nın evine gitti. Kavga seslerini duyunca olay yerine gittim. O sırada Reza’nın Muhammed İsrar’ı kapıdan içeri çektiğini gördüm. Engel olmak için Reza’ya birkaç kez vurdum. Sonrasında R.K. eve girdi. Kavga sırasında R.K’nin elinde bıçak gördüm. Reza ayaktaydı ve elinde sopa vardı. Ben evden çıktım. Sonra R.K. ile Muhammed İsrar da geldi. R.K. geldiğinde elinden ve bacağından yaralandığını söyledi. Maktulü ben öldürmedim” dedi.

“BIÇAKLADIĞINI DOĞRULADI”

Suçlamayı reddeden şüpheli Zemar Z. soruşturma aşamasındaki ifadesinde, “Kavgada R.K’nin maktul Reza’nın sırtına yumruk attığını gördüm. Kimsenin elinde bıçak görmedim. Kavgadan sonra evden hızlıca çıktım. Evde telefonum kaldığı için geri dönüp telefonu aldım. Sonra Muhammed İsrar’ın evine gittim. Orada Mohammed Baıs bana R.K’nin maktul Reza’yı bıçakladığını söyledi. R.K’ye sorduğumda da maktulü bıçakladığını doğruladı” dedi.

“YAKAMA YAPIŞTI”

Şüpheli Muhammed İsrar K. Soruşturma aşamasındaki ifadesinde, “R.K, yanımıza gelerek Reza’nın kendisini bıçakladığını söyledi. Ben de konuşmak için Reza’nın evine gittim. Kapıyı çalınca beni içeri çağırdı. İçeri girer girmez Reza yakama yapıştı. Yaklaşık 15-20 saniye sonra içeri R.K. ile Mohammed Baıs girdi. Reza’nın dikkati dağılınca evden kaçtım. Daha sonra R.K. ile Mohammed Baıs yanıma geldiğinde, R.K’nin elinin kesilmiş olduğunu gördüm. Mohammed Baıs, R.K’nin maktul Reza’yı bıçakladığını söyledi. R.K’ye sorunca o da onayladı. 

“BİZE SALDIRDI”

Suça sürüklenen çocuk R.K. ise ifadesinde, “Marketten eve doğru dönerken maktul Reza ile karşılaştık. Yanından geçtiğim sırada bana saldırdı ve beni darp etti. Elinden kurtulup kendi evime doğru koştum. O sırada Zemar, Mohammed Baıs ve Muhammed İsrar evdeydi. Durumu anlattım. Muhammed İsrar konuşmak için Reza’nın evine gitti. Reza, Muhammed İsrar’ı evin içine çekmek isteyince biz koşup kurtardık. O sırada Reza’nın bir elinde demir diğer elinde de sopa vardı. Arbede yaşandı. Reza masaya takılıp sendeleyince evden kaçtık. Kendi evimizden eşyalarımız alıp kaçacaktık fakat ayrılacakken Reza ve evde bulunan tanımadığım bir kişi bize saldırdı. Evde uyuşturucu kullanıyorlardı. Bu yüzden saldırdılar. Olay sırasında elimde bıçak yoktu, ben öldürmedim” dedi.

DURUŞMA KAPALI YAPILDI

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesinde olayla ilgili 6 sanığın yargılanmasına başlandı. İlk celsede tutuklu sanıklar Mohammed Baıs G, Muhammed İsrar K, duruşma salonunda hazır edildi. Suça sürüklenen çocuk R.K. ise duruşmaya tutuklu bulunduğu Sincan Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan SEGBİS aracılığıyla bağlandı. Suça sürüklenen çocuk R.K’nin duruşma tarihi itibarıyla 18 yaşından küçük olması nedeniyle yargılamanın kapalı olarak başlamasına karar verildi. Salondaki izleyiciler dışarı çıkarıldı. 

Mahkeme heyeti, sanıklar ve suça sürüklenen çocuğun mevcut tutukluluk durumunun devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Kaynak : Abdullah Güçlü
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi