Eskişehir'de CHP'nin adayı çekildi: Yeni isim açıklandı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de CHP'nin adayı çekildi: Yeni isim açıklandı!
A
a

CHP’nin Eskişehir’de ön seçim yaptığı üç ilçeden biri olan İnönü’de başkan adayı olarak seçilen Metin Sözsoy adaylıktan çekilmişti. İl Başkanlığı’nda yapılan toplantıyla ön seçimde 2’nci sırada çıkan Balkan Aktaş, CHP’nin yeni İnönü Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. 

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
CHP Eskişehir’de Parti Meclisi kararı ile Beylikova, Mihalgazi, İnönü ilçelerinde ön seçim gerçekleştirdi. İnönü’de ön seçim sonucunda başkan adayı olarak açıklanan Metin Sözsoy, ailesinin sağlık nedenleri nedeniyle başkanlıktan çekildiğini açıkladı. Sözsoy, “Ani gelişen sağlık sebepleri oldu. Önce sağlık, önce aile düşüncesiyle bu kararı aldım. Tabii ki bundan sonraki süreçte her zaman partimize ve partimizin belirleyeceği adaylaradır” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞE KAVUŞACAK

CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, İnönü’de ön seçime giren 3 aday adayının da birbirinin arkasında olduğunu belirterek, “Orada aday adaylarımız arasında ciddi bir konsorsiyum vardı. Aday adayları, adaylık belirlendikten sonra, belirlenen adayın arkasında, CHP bayrağının İnönü’de belediyeyi yönetmesi adına gerekli iradeyi en başından beri ortaya koymuşlardır” dedi. Temayülde Metin Sözsoy ile Balkan Aktaş arasında 2 oy olduğunu belirten Yalaz, “Başkan Adayı olarak Balkan Bey devam edecektir. Üyelerin tercihinin 2’nci sırasındaki adaydır. CHP bir bütün olarak seçimlere zaten hazırdır. Bu süreci birlikte götürecekler. Hep beraber İnönü’yü hasretle andıkları sosyal belediyeciliğe kavuşturacağız” ifadelerini kullandı. CHP İnönü Başkan Adayı olan Balkan Aktaş ise, Metin Sözsoy’la sahada birlikte çalıştıklarını belirten Aktaş, “Biz birlikteyiz. Beraber çalışacağız. Zaten el ele, omuz omuza başladık. Biz sosyal belediyeciliği İnönü’ye tekrar getireceğiz” şeklinde konuştu.
 

ADAYLAR CUMA GÜNÜ AÇIKLANACAK

 Öte yandan İl Başkanı Talat Yalaz, CHP’nin açıklanmayan ilçe belediye başkan adaylarının Cuma günü gerçekleştirilecek olan Parti Meclisi toplantısından sonra açıklanacağını söyledi.
 
 
 
Kaynak : M. Anıl Aksoy
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi