Eskişehir'de bu duvarı görenler telefona sarılıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir'de bu duvarı görenler telefona sarılıyor
A
a

Eskişehir’de bir esnafın kendi işletmesinin duvarına astığı yazılar yoldan geçenlerin dikkatini topluyor. Eskişehirli vatandaşlar duvarın önünde durup fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyor.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Eskişehir’de esnaflık yapan ‘İmanım Halil’ lakaplı Halil Kınık, okuduğu kitaplardaki beğendiği sözleri bastırarak işletmesinin dış duvarına astırdı. Dostluğu, birliği ve beraberliği temel alan sözler, çevreden geçen vatandaşların gözüne çarptı. Hacı Bektaş-ı Veli, Neşet Ertaş ve Atatürk’ün sözlerinin de yer aldığı duvar yazıları bazı vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerası ile fotoğraflanırken, bölge esnafının da beğenisini kazandı. Aralarında şiirlerin de bulunduğu sözlerin amacına vurgu yapan Kınık, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Eskişehir'de dikkat çeken duvarın fotoğrafları için tıklayın. 

“O mesajların hepsinin temelinde dostluk var”

İşletmesinin duvarına yazdığı yazılarla ilgili konuşan esnaf Halil Kınık, “Ben çok kitap okurum, bir dönemler böyle yapmak aklıma gelmişti. Gazete gibi yaptım orayı. Bu duvar 10 yıldır böyledir. Gelen, geçen, eş, dost, kolu, komşu okusun diye yazdık. O sözlerin hepsi sevgili sözlerdir. Görenler durup bakıyorlar, bayağı ilgi çekiyor. Vatandaşlar bize gelip güzel yorumlarını iletiyorlar. O mesajların hepsinin temelinde dostluk var. Orada Hacı Bektaş-ı Veli, Neşet Ertaş ve Atatürk’ün sözleri var. Sevgiden ve saygıdan ödün vermeyelim, ülkemizde milli birliği ve kardeşliği sürdürelim” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi