Eskişehir adalet teşkilatı şehidimizin evine gitti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Eskişehir adalet teşkilatı şehidimizin evine gitti
A
a

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı ve adalet teşkilatı, Pençe Kilit Harekatı bölgesinde üs bölgesine gerçekleşen sızma girişiminde çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde, üs bölgesine sızma girişiminde bulunan teröristlerle çıkan çatışma sonucu şehit olan 27 yaşındaki İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin’in baba ocağına, Eskişehir adalet teşkilatından taziye ziyaretinde bulunuldu. Ziyarette, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Eskişehir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Mehmet Özel, Savaş Kılıç, Cumhuriyet savcıları, ceza infaz kurumu müdürleri, yazı işleri müdürleri ve infaz koruma memurları yer aldı. Adliye mescidi hocası Zeynel İlhan eşliğinde, Şehit Muhammed Tunahan Evcin ve tüm şehitlerin ruhuna dua edilerek Fatiha okundu.
Ziyarette Gara Şehidi Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi Ayşe Güler de şehit ailesine destekte bulundu. Şehidin babası emekli polis memuru Nazif Evcin, ziyarete gelenlere “Şehidimiz hepimizin şehidi, bu ev hepinizin evi. Sağ olun, var olun” dedi.
Duaların ardından Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan tarafından şehidin babasına Türk Bayrağı takdim edildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi