Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne yeni atama: Öncü Keçeli kimdir?

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne yeni atama: Öncü Keçeli kimdir?
A
a

Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne Öncü Keçeli getirildi. Peki Öncü Keçeli kimdir? Öncü Keçeli'nin hayatı ve biyografisi

Sütiş Eskişehir

Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğünü görevini yürüten Tanju Bilgiç ise Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi olarak atandı. Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne Öncü Keçeli atandı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne Öncü Keçeli atandı. Peki Öncü Keçeli kimdir? Öncü Keçeli kaç yaşındadır, nerelidir?

ÖNCÜ KEÇELİ KİMDİR?

Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne atanan 1978 Ankara doğumlu Keçeli, Dışişleri Bakanlığındaki meslek hayatına 2005'te başladı.

Yurt dışında Türkiye'nin Washington ve Bakü Büyükelçiliklerinde çalışan Keçeli, son olarak Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Nezdinde Daimi Temsilciliğinde Daimi Temsilci Yardımcısı olarak görev yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğüne atanmadan önce Bakan Özel Müşavirliğinde Elçi-Genel Müdür Yardımcısı olan Keçeli, Ankara'da Bakan Özel Müşavirliği, Müsteşar Özel Müşavirliği, Müsteşar İkili Siyasi İlişkiler Yardımcılığı ve Orta Doğu Genel Müdür Yardımcılığı birimlerinde farklı görevlerde bulundu.

Dışişleri Bakanlığında göreve başlamadan önce basın mensubu ve akademisyen olarak çalışan Keçeli, lisans eğitimini ODTÜ Siyaset Bilimi Bölümü'nde, yüksek lisansını ise University of Kent at Canterbury'de uluslararası ilişkiler alanında tamamladı ve Bilkent Üniversitesi'nde siyaset bilimi doktorası yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi