CHP’li Çakırözer’den Hava İkmal işçilerine destek!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç CHP’li Çakırözer’den Hava İkmal işçilerine destek!
A
a

Eskişehir’deki 1. Hava İkmal Fabrikası’nda çalışan Harb-İş üyesi işçiler seyyanen zam ile mesleki ve özlük haklarının iyileştirilmesi için başlattıkları eylemleri sürdürürken CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer sendikayı ziyaret ederek işçilere destek verdi.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Harb İş Eskişehir Şube Başkanı Hasan Atak ve sendika üyelerinden talepleri dinleyen Çakırözer, “Savunma sanayimizin yıllardır ana omurgası olan Hava İkmal ailesinin de aralarında bulunduğu askeri fabrikalar, askeri tersanelerde çalışan emekçilerimiz ülkemizin gurur kaynağı. Milli ve yerli savunma sanayimizin büyük katkılar sağlayan işçilerimiz‘bu hayat pahalılığında geçinemiyoruz’ diyor. ‘Sadaka değil, hakkımızıistiyoruz’ diyor. Ülkemizin savunma sanayisinin yüzde yüz millileşmesi için emek harcayan, ülkemizin savunma sanayisinde dışa bağımlılığını bitirmek için canla başla emek harcayan işçilerimizin yanındayız. Savunma sanayisi emekçilerimizin haklı taleplerinin takipçisiyiz” dedi.

SAVUNMA SANAYİSİ İŞÇİLERİNE DESTEK

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Türkiye Harb Sanayi ve Yardımcı İşkolları İşçileri Sendikası’nı (Türk Harb-İş) ziyaret etti. Çakırözer ziyaretinde, Sendika Başkanı Hasan Atak ve sendika üyesi Birinci Hava İkmal Bakım Merkezi emekçilerinin taleplerini dinledi.
Ücretlerinin yetersiz olduğunu belirten savunma sanayisi işçileri, seyyanen zam, vergide adalet ve mart ayındaki sözleşmelerinin yürürlük tarihinin ocak ayına çekilmesini isterken, Milletvekili Çakırözer Cumhuriyet Halk Partisi olarak savunma sanayisi işçilerinin haklı taleplerinin yanında olduklarını söyledi.

HAVA İKMAL EMEKÇİLERİMİZİN TALEPLERİNİN YANINDAYIZ

Sendika Başkanı Atak ve Eskişehir’deki 1. Hava İkmal Fabrikası’nda çalışan Harb-İş üyesi işçilerden bilgi alan Çakırözer şunları söyledi:
“Harb-İş Eskişehir Şube Başkanımız Hasan Atak’ı ziyaret ederek, ülkemizin gururu savunma sanayisi emekçilerimizin taleplerini dinledik. Savunma sanayisinde çalışan işçilere savunma sanayisi desteği verilmesi, meslek ve özlük haklarının iyileştirilmesi,Kamu Çerçeve Protokolünün Ocak ayına çekilmesi ve ücretlerin eşitlenmesi, gelir vergisindeki adaletsizliğin giderilmesi ve refah payı verilmesi emekçilerimizin ana talepleri. Hava İkmal ailesi ülkemizin gurur kaynağıdır ve en büyük birikimidir. Eskişehir’deki savunma sanayisi emekçilerimizin haklı taleplerinin savunucusu ve takipçisiyiz. Birinci Hava İkmal Merkezi’nde çalışan emekçilerimizin haklı taleplerinin yanındayız.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi