CHP Eskişehir vekilleri kurultayı değerlendirdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç CHP Eskişehir vekilleri kurultayı değerlendirdi
A
a

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen CHP Kurultayı hakkında açıklamalarda bulunan CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, demokrasi şöleninin yaşandığını ve Türkiye’ye örnek bir kurultay süreci geçirdiklerini söyledi.

Sütiş Eskişehir
CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen CHP Kurultayı’nı değerlendirdi. Büyük bir demokrasinin sergilendiğini söyleyen vekiller, kurultay sonrası artık yerel seçimlere odaklanacaklarını belirtti.

Türkiye’ye örnek bir kurultay süreci yaşandığını belirten Utku Çakırözer, “Başka partilerde bir isim girer, rakibini kongre salonuna bile almazlar. Listesini verir sanki seçim yapılmış gibi elerler. Bizde asla böyle olmadı. Demokratik rekabet yaşandı. Sayın Özgür Özel kazandı. Aynı zamanda parti yönetiminde kurultay delegelerinin oylarıyla seçildi. Türkiye’ye örnek bir kurultay yaptık. Tartışmalar geride kaldı. Seçimlerde neden öyle oldu, neden böyle oldu hepsini biz kurultayda tartıştık. Kılıçdaroğlu’na emekleri için teşekkür ediyoruz. Türkiye’de demokrasi anlamında yaşadığımız sorunları dünya gündemine getirdi. Yeni başkana hayırlı olsun diyoruz. Artık Türkiye’de yaşanan sorunlar için mücadele vermemiz gerekiyor. Artık iktidar mücadelesi vermemiz gerekiyor. Şimdi yeni Genel Başkanımız ile yolumuza bakıyoruz. Yerel seçimlerde hedefimiz belli. Elimizdeki belediyeleri koruyacağız ve yenilerini ekleyeceğiz” dedi. 

İKTİDARA YÜRÜYECEĞİZ

Diğer partilerde yaşanmayan bir kurultay olduğunu ve artık iktidara doğru yürüyeceklerini söyleyen Jale Nur Süllü, “Çok büyük bir demokrasi sergilendi. Pek çok siyasi partide yaşanmayan bir süreç yaşandı. CHP asla bir lider partisi olmadı. Çok büyük liderlerimiz oldu geçmişte. Kemal Kılıçdaroğlu bu ülkeye çok büyük katkılar verdi. Hak hukuk adalet için kilometrelerce yürüdü. Herkesin yanında oldu. Ülkenin birlikteliğini, ittifaklar kurarak bütünleştirici bir genel başkan oldu. Çok büyük hizmetleri oldu. Bildiğiniz gibi delegenin bir kararı oldu. Ben Kılıçdaroğlu’na verdiği emekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Delegelerin iradesine saygı duyuyoruz. Sayın Özgür Özel seçildi. Dış mihraklarca, dış mihraklar derken sadece yurtdışını kastetmiyorum. Ülkenin içinde CHP’yi vatandaşların gözünde umut olmasını engellemeye çalışan dış mihraklarca bir ayrışma görüntüsü varmış gibi sergilendi. Bu asla doğru değil. Biz bütün olarak demokratik yarışımızı verdik. Bir bütün olarak yerel seçimde ve sonrada genel seçimde iktidara doğru yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi