Çarpıcı açıklamalar: Eskişehirspor'un geleceği için yeni planı...

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Çarpıcı açıklamalar: Eskişehirspor'un geleceği için yeni planı...
A
a

Eskişehirspor Teknik Direktörü Yiğit Cumalı, Çilimli Belediyespor galibiyeti sonrası ES TV'ye konuştu ve kulübün geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sütiş Eskişehir
Eskişehirspor Teknik Direktörü Yiğit Cumalı, Çilimli Belediyespor galibiyeti sonrası ES TV’ye konuştu. Kulübün geleceği hakkında konuşan Cumalı, “Altyapı çocukları için mücadele verip, onlar ile ilgili güzel şeyler söyleyip bu noktaya geldikten sonra onlara sırt çevirmek, onlara güvenmemek olmaz. Hazıra dağ dayanmaz…” dedi. 

İyi bir galibiyetti

ES TV’ye konuşan Cumalı, “Bütün futbolcularımı gösterdikleri yürekten mücadeleden dolayı tebrik ederim. Çok teşekkür ediyorum onlara. Geldiğim gün de söyledim, son maç son düdüğe kadar mücadelemiz devam edecek. Önce bizim ne yapacağımız önemliydi. Çilimli maçında da çok haklı bir galibiyet aldık” ifadelerini kullandı. 

Zor maç olacağını biliyorduk

Teknik Direktör Yiğit Cumalı maçın kolay olmadığını belirterek, “Dışarıdan kolay bir rakip, kolay bir maç gibi gözüküyor olabilir ama rakibin bizden daha çok galibiyete ihtiyacı vardı. Çünkü onlar kümede kalmaya oynuyor. Zor bir maç olacaktı. Bizim hırsımız, isteğimiz, önde baskımız onların da oyun planını bozdu. Çok daha farklı olabilirdi. Bütün oyuncularımı yürekten kutluyorum” dedi.

Doğru planlama yapılmalı

Genç oyuncuların oynaması ile ilgili konuşan Cumalı, “Eskişehirspor altyapısında 5’inci senem. Altyapı çocukları için mücadele verip, onlar ile ilgili güzel şeyler söyleyip bu noktaya geldikten sonra onlara sırt çevirmek, onlara güvenmemek olmaz. Hazıra dağ dayanmaz… Sürekli para harca, para harca kimse bu ekonomik şartlarda baş edemez. Öz evlatlarımıza dönmek zorundayız. Tabi ki çıksın hepsi oynasın değil. Doğru planlama, doğru oyuncularla, doğru transferlerle güzel bir takım yaratıp, güzel bir planlamayla çok daha iyi yerlere geleceğini düşünüyorum. Altyapıyla beraber.”
 
Kaynak : SPOR SERVİSİ
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Cihan Günaydın 7 Mayıs 2024 13:23

Kulübün şirket olup yeni Takım kurulmalı

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi