Bilecik Belediyesinde ’İşaret Dili Tercümanı’ Hizmet Vermeye Başladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bilecik Belediyesinde ’İşaret Dili Tercümanı’ Hizmet Vermeye Başladı
A
a

Bilecik Belediyesinde İşaret Dili Tercümanı Hizmet Vermeye Başladı

Sütiş Eskişehir
Bilecik Belediyesi’nde işitme engelli bireylerin taleplerini iletmesi amacıyla ’İşaret Dili Tercümanı’ hizmet vermeye başladı.
’İyi Belediyecilik Danışma’ bölümünde işitme engelli bireyleri ağırlayan tercüman, gelen talep ve görüşleri hem yüz yüze hem de online olarak alabiliyor. Belediye Başkanlığından konu hakkında yapılan bilgilendirici açıklamada şunlar kaydedildi:
‘’Bilecik Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye başlayan İşaret Dili Tercümanı ile Engelleri Aşıyoruz. Belediye Başkanlığımız tarafından uygulamaya konulan anlamlı çalışma ile Bilecik ve ilçelerinde engelleri bir bir ortadan kaldırıyoruz. İşitme Engelli vatandaşlarımızın önündeki iletişim engelleri kaldırarak belediyeyle iletişimini sağlıyoruz. Belediyemiz bünyesinde işaret dili tercümanı istihdam edip işitme engeli bulunan vatandaşlarımızın belediyemize olan talep ve görüşlerini yüz yüze alırken aynı zamanda gelen bu talepleri online olarak da gerçekleştirebiliyoruz. Tercümesini sağladığımız talepleri ilgili birim ve görevlilere aktararak, vatandaşlarımızın memnuniyetini sağlamaya çalışıyoruz.’’
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi