AK Parti'ye katılan Hatipoğlu'nun ilk sözleri bunlar oldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç AK Parti'ye katılan Hatipoğlu'nun ilk sözleri bunlar oldu
A
a

İYİ Partiden istifa eden Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, AK Parti'ye katıldı. Hatipoğlu rozetini Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldıktan sonra ilk açıklamasını yaptı. İşte Hatipoğlu'nun AK Parti'ye katıldıktan sonra ilk sözleri...

Sütiş Eskişehir
İYİ Partiden istifa eden Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, AK Parti'ye katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti genel merkezindeki Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı öncesi Hatipoğlu'na rozet taktı.

"Eskişehir ile beraber durmak yok"

​Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nebi Hatipoğlu'na rozetini taktıktan sonra şu ifadeleri kullandı: 

"İnşallah bu katılım töreni partimiz için, Türkiye demokrasisi için hayırlara vesile olur. inşallah bundan sonraki süreçte de Eskişehir ile birlikte bölgede yeni bir sıçramanın, yeni bir doğumun, yeni bir gelişmenin olmasına da vesile olur diyor ve şimdi de tüzüğü değerli kardeşimize bırakacağız. Eskişehir ile beraber durmak yok yola devam."

Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu ise, İYİ Parti'den sonra AK Parti'ye katılıp rozetini taktıktan sonra ilk sözleri şunlar oldu:

"AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu olarak sözlerime başlarken AK Parti ailesine dahil olma imkanını şahsıma bahşettiği için huzurlarınızda sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkürü bir borç bilirim. Sizi mahcup etmemek için ülkemizin, milletimizin canımı dişime takarak hizmet etmek hayat düsturum olacaktır Sayın Cumhurbaşkanım. Yine belirtmek isterim ki devlet adamı ciddiyetşyle süreci yürüten AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Âlâ’ya, AK Parti Eskişehir Milletvekilimiz Prof. Dr. Ayşen Gürcan’a, Meclis Sanayi Komisyonu Başkanı Sayın Mustafa Varank beyefendiye de buradan çok teşekkürlerimi sunuyorum. Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse bendeniz Balkan göçmeni bir ailenin evladı olarak Eskişehir’de doğdum, büyüdüm. Ailemizin 3’üncü kuşak temsilcisi ve sanayicisiyim. Hepinizin bildiği üzere kadere bir beşer olarak müdahale etme imkanı yoktur. Gönül isterdi ki kısa siyaset yolculuğum burada sizlerle Sayın Cumhurbaşkanımızn himayesinde başlasaydı keşke. Ancak aylardır fırsat bulduğum her platformda milletvekili seçildiğim günden bu yana kamuoyunda açıkça belirttiğim için gönlüm ferah olarak burada konuşuyorum ve söylüyorum; Türkiye’nin küresel bir güç olarak kalmasının, iç ve dış tehditleri ivedilikle bertaraf etmesinin, şer odaklarının imhasının tek koşulu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Kuvâ-yi Milliye ruhunun vücut bulmuş hali Cumhur İttifakı saflarında bir araya gelmektir. Devletimizin bekası gereği yapılması gereken budur. Bu düşüncede dolayısıyla çok linçe uğradım ama inandığım doğrudan bir karış geri adım atmadım. Bugün de onurla, gururla sizlerleyim. Rabbime dua ederim çıktığım bu yolda beni mahcup etmesin. Milletimize ve çok sevdiğim Eskişehirime sizlerle birlikte güzel hizmetler yapmayı nasip etsin."
Kaynak : Haber Merkezi
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
hasan ali 7 Kasım 2023 18:23

iyi parti secmeni size söylüyor durmak yok

1 0 Cevap Yaz
Buğra can 7 Kasım 2023 17:49

Oyumu geri ver Hatipoğlu.....

1 1 Cevap Yaz
Sadık 7 Kasım 2023 17:12

Menfaat bitince ihanet başlar...

1 3 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi