Afyonkarahisar’In O İlçesinde Termometreler 38 Dereceleri Gördü

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’In O İlçesinde Termometreler 38 Dereceleri Gördü
A
a

Hava Sıcaklığının Artarak Devam Ettiği Afyonkarahisar’Da İlçeler Sıcaktan Adeta Yanıp Kavrulurken Kentin En Sıcak İlçelerinden Birisi Olan Şuhut’Ta Termometreler 38 Derecelere Kadar Çıktı.

Sütiş Eskişehir
Hava sıcaklığının artarak devam ettiği Afyonkarahisar’ın en sıcak ilçelerinden birisi olan Şuhut’ta termometreler 38 derecelere kadar çıktı.
Kentte bir süredir devam eden sıcak hava dalgası hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Aşırı sıcaklardan dolayı vatandaşlar gündüz saatlerinde sokağa çıkmaktan kaçınırken, çıkmak zorunda kalanlar ise gölgelik alanlara sığındı. Kent genelinde etkili olan sıcak hava dalgasının en fazla etkilediği yerlerden biri ise Şuhut ilçesi oldu. İlçede termometreler 38 dereceleri gösterirken sıcaklar vatandaşları adeta bunalttı. İlçe sakinleri sıcak havadan dolayı vatandaşların ilçeye gelmemesini esprili bir dille isteyerek, sıcaklıkların bir an önce mevsim normallerine dönmesi temennisinde bulundular. Meteorolojiden alınan bilgilerde, sıcaklıkların hafta boyu devam edeceğinin tahmin edildiği belirtildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi