Afyonkarahisar’Da Sucuk Mangalları Depremzedeler İçin Yandı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da Sucuk Mangalları Depremzedeler İçin Yandı
A
a

Afyonkarahisar’Daki Kredi Ve Yurtlar Kurumu’Na Bağlı Yurtlarda Kalan Depremzedelerin Sosyal Hayata Adapte Olabilmelerine Katkıda Bulunmak Amacıyla Mangallar Yakılarak Kentin Meşhur Afyon Sucuğu İkram Edildi.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlarda kalan depremzedelerin sosyal hayata adapte olabilmelerine katkıda bulunmak amacıyla mangallar yakılarak, kentin meşhur Afyon sucuğu ikram edildi.
Kahramanmaraş merkezli birbiri ardına gerçekleşen ve 11 ili etkileyen iki depremin ardından Afyonkarahisar’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtlara yerleşen depremzedelere gastronomi şehri Afyonkarahisar’ın meşhur sucuğu yurt bahçesine yakılan mangallarda pişirilerek ikram edildi. Depremzedelerin sosyal hayata daha çabuk adapte olması için düzenlenen programa katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Dr. Mehmet Kasapoğlu, "Sayın valimizin himayelerinde şu an Afyonkarahisar’da yöresel tatları depremzedelere tattırmak istedik. Afyonkarahisar Belediyemize teşekkür ediyoruz. Onlar bize sucukları gönderdiler, sayın valimizin himayelerinde AFAD ve Kızılay’a gelen sucuklardan vardı. Onları biz burada depremzede kardeşlerimiz için Kahramanmaraş’tan var, Hatay’dan var, Adıyaman’dan var. Bu kardeşlerimize en azından Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerini, Afyon sucuklarını tattıralım istedik. Burada tüm depremzedelerimiz afiyetle yediler. 11 ili yakmadı bu, tüm Türkiye’yi yaktı. Buradaki bizim memur arkadaşlarımız, görevli arkadaşlarımız, işçilerimizin hepsi yürekten severek hizmet ediyorlar. Çünkü deprem sadece onları yakmadı, bizleri de yaktı. İnşallah bunu devletle el ele vererek aşacağız” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi