Afyonkarahisar’Da Pancar Söküm Sezonu Sürüyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Afyonkarahisar’Da Pancar Söküm Sezonu Sürüyor
A
a

Afyonkarahisar’Da Şeker Pancarı Hasadı Devam Ederken, Makine Olmayan Bölgelerde Pancarların Sökümü El İle Gerçekleştiriliyor.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar’da şeker pancarı hasadı devam ederken, makine olmayan bölgelerde pancarların sökümü el ile gerçekleştiriliyor.
Türkiye’de şeker pancarı üretiminde önemli bir yere sahip olan Afyonkarahisar’da pancar hasadı devam ediyor. Sökümü yapılan pancarlar bölgedeki şeker fabrikasına gönderilirken, kentte bu yıl rekoltenin iyi olduğu belirtildi. Kentte bu yıl en çok ekimi yapılan ürünlerden birisi olan şeker pancarında hasat büyük bir hızla devam ederken, Çobanlar ilçesine bağlı Kocaöz beldesinde de şeker pancarı sökümü makineler tarafından değil işçiler tarafından eski usul diye adlandırılan elle yapılıyor. Toplanan pancarlar ardından belirlenen bölgelerde toplanıp daha sonra nakliye araçları ile fabrikaya gönderiliyor. Tarlada çalışan işçilerden Sultan Akgün sezonun iyi geçtiğiniz kaydederek, “Söküm sezonu başladı ve pancarlarımızı söküyoruz. Söktüğümüz pancarla fabrikaya götürülüyor ve ben de çalıştığımla evimin bütçesine katkıda sağlayıp, geçindiriyorum” dedi.
Öte yandan, pancar söküm sezonunun ay sonuna kadar devam edeceği öğrenildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi