Adana’Da Çocukların Kanaldaki Tehlikeli Serinliği

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Adana’Da Çocukların Kanaldaki Tehlikeli Serinliği
A
a

Adana'da Sulama Kanalına Atlayan Gençlerin Akrobatik Hareketleri Yürekleri Ağızlara Getirdi. Takla Atarak Kanala Atlayan Gençler, "Yüzme Bilmeyen Boğulur" Dedi.

Sütiş Eskişehir
Adana’da sulama kanalına atlayan çocukların akrobatik hareketleri yürekleri ağızlara getirdi. Takla atarak kanala atlayan çocuklar, "Biz kimseden korkmayız. Yüzmeyi bilmeyenler boğuluyor" dedi.
Tüm zamanların en sıcak haziran ayının yaşandığı Adana’da sıcaktan bunalan çocuklar sulama kanallarına akın etti. Nem ile birlikte hissedilen sıcaklığın yaklaşık 50 dereceye ulaştığı kentte, Yüreğir ilçesinde bulunan sulama kanalına giren çocuklar yüzerek serinledi. Yüzme öncesinde kanal üzerindeki köprüden akrobatik hareketler yaparak sulama kanalına atlayan çocukların attığı taklalar ise yürekleri ağızlara getirdi. Kanalda yüzerken boğulmaktan korkmadıklarını ifade eden çocuklar köprüden atlarken adeta uçtuklarını belirterek, "Biz de Adana havayollarıyız" şeklinde konuştu.

"Biz de Adana havayollarıyız"
Yıllardır kanallarda yüzdüklerini belirten Mustafa Aslan, "Biz Adanalıyız. Ne yapalım? Yüzüyoruz. Adana 50 derece, yanıyor buralar. Tehlike bizim adımız. Biz Adanalıyız. Biz kimseden korkmayız. Yüzmeyi bilmeyenler boğuluyor. Herkes yüzüyor, yüzmeyi bilen boğulmaz. Havuzdan daha iyi. Bir havuza giriyoruz 50-60 kişi. Buradaki akıntı suyu en azından daha temiz" diye konuştu.
Belediyelere havuz çağrısında bulunan çocuklardan Ahmet Demir ise, "Adana sıcak, yanıyoruz. 6 yıldır yüzüyorum. Yüzmeyi bilmeyenler boğuluyor. Kaç kere çocuk kurtardılar. Havuzlar pahalı, belediye yaparsa gideriz ve çok seviniriz. Arkadaşlarımız boğuluyor, ölüyor ama yüzmeyi bilen boğulmaz ki. Türk Hava Yolları varsa biz de Adana havayollarıyız" ifadelerini kullandı.
Kaynak : İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi