5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinliği Düzenlendi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç 5 Haziran Dünya Çevre Günü Etkinliği Düzenlendi
A
a

Osmaneli İlçesinde 5 Haziran Dünya Çevre Günü Kapsamında İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı Ve Öğrenciler Tarafından Ağaç Dikme Etkinliği Gerçekleştirildi

Sütiş Eskişehir
Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında Osmaneli Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından Sakarya nehri kenarında bulunan Alparslan Türkeş parkında ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi.
Alparslan Türkeş parkında Kaymakam Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Bekir Torun ve Nilüfer Hatun mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencileri tarafından 100 adet şimşir fidanı toprakla buluşturuldu. Fidan dikim programında konuşan Kaymakam Yüksel Ünal “Bugün burada Belediye Başkanımız ve öğrencilerimiz ile birlikte 100 şimşir fidanını toprakla buluşturduk. Osmanelili hemşerilerimizin daha temiz, daha sağlıklı, daha güvenli ve daha mutlu bir fiziki çevrede yaşaması için elimizden gelen gayret ve çabayı göstermeye devam edeceğiz. Sahip olduğu tabii güzelliklerle emsali olmayan İlçemizi; doğal kaynakların bilinçli kullanıldığı ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanımının yaygınlaştığı, yeşil, tertemiz bir çevreyle gelecek nesillere bırakabilme temennisiyle bütün hemşerilerimizin ve aziz milletimizin Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum” dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi