(Özel) Fiyatı Yükselişe Geçince Üreticiler Bu Yıl Tarlalarına Soğan Ekmeye Başladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç (Özel) Fiyatı Yükselişe Geçince Üreticiler Bu Yıl Tarlalarına Soğan Ekmeye Başladı
A
a

Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesinde Kuru Soğan Ekimi Başladı. İlçede Uzun Saman Sonra İlk Defa Ekimi Yapılan Soğandan Üreticiler Hasat İçin Umutlu Olduklarını Söylerken, Son Zamanlarda Artan Soğan Fiyatlarından Dolayı Ürünlerinin Yakın Gelecekte Para Edecek Olmasından Umutlu.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde kuru soğan ekimi yapılmaya başlandı. Üreticiler hasat için rekolte ve fiyatlardan umutlu olduklarını belirttiler.
Şuhut ilçesindeki 50 bin metrekarelik bir alanda uzun bir aradan sonra soğan ekimi gerçekleştirildi. İlçedeki üreticiler, bu yıl fiyatı son aylarda yükselmesinden dolayı soğan ekimi kararı aldıklarını ifade ettiler. Çiftçiler, Kahramanmaraş merkezli depremlerin soğan üretimine olumsuz yansıyacağı görüşünü belirttiler.
İlçede soğan ekimi gerçekleştiren çiftçilerden Halil Demirkol, tarlalarına ‘Elana’ isimli soğan cinsinin ekimini yaptıklarını dile getirdi. Demirkol, “Bu soğan cinsinin verimi yüksek ve kış şartlarına da dayanıklı. Bu soğan cinsini araştırarak diktik. Hasat döneminde de ürünümüzü kendimiz pazarlayacağız” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi