alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Yerli ve milli dezenfektan BOREL tüketici ile buluştu!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Yerli ve milli dezenfektan BOREL tüketici ile buluştu!
A
a

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Fatih Dönmez, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirilen bor katkılı el dezenfektanının laboratuar süreçlerinin tamamlandığını ve seri üretime hazır olduğunu açıkladı

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Fatih Dönmez, koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirilen bor katkılı el dezenfektanının laboratuar süreçlerinin tamamlandığını ve seri üretime hazır olduğunu dile getirerek, "İnşallah, BOREL'i farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşturacağız. Bütün dünyada kişisel hijyen ürünlerinde ciddi bir sıkıntı yaşanmasına rağmen, bizler kendi kaynaklarımızı koordine ederek vatandaşlarımızın talebini ivedilikle karşıladık." şeklinde konuştu.
Dönmez, salgınla mücadelede el temizliğinin çok önemli olduğunu ve sabunla elleri yıkamanın mümkün olmadığı durumlarda ise dezenfektan kullanarak kişisel hijyenin sağlanabileceğini belirtti.
Bor katkılı yerli dezenfektan BOREL'in cilde zarar vermediğini vurgulayan  Dönmez, "BOREL'in içeriğinde bulunan bor, etil alkol, gliserin, aloe vera, çay ağacı yağı ve lavanta elleri nemlendiriyor ve dermatolojik problemlere neden olmuyor. Borun anti-bakteriyel özelliği eldeki mikrop ve bakterilerle mücadele ederken eldeki yaraların da daha çabuk iyileşmesine katkı sağlıyor." şeklinde konuştu.
Dönmez, bu süreçte kamu olarak vatandaşların ihtiyacının ivedilikle karşılanması için gayret gösterdiklerini dile getirerek, şöyle devam etti:
"Kovid-19 ile mücadele kapsamında, uzun zamandır BOREN tarafından Ar-Ge çalışmaları yürütülen bor katkılı el dezenfektanının laboratuvar süreçlerini hızla tamamlayarak seri üretime hazır hale getirdik. Sayın Cumhurbaşkanımıza da konuyu video konferansla yaptığımız toplantıda ilettik. Kendilerinin talimatlarıyla ekibimiz gece gündüz yoğun bir gayret gösterdi ve kısa sürede seri üretim safhasına geçtik. BOREL'i farklı satış noktalarında vatandaşlarımızla buluşturuyoruz.. Bütün dünyada kişisel hijyen ürünlerinde ciddi bir sıkıntı yaşanmasına rağmen bizler kendi kaynaklarımızı koordine ederek vatandaşlarımızın talebini ivedilikle karşıladık." dedi.

 
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat